RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Akvaryum (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Bu da benim akvaryumum :D (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9988)

Ege Demirağ 09-11-2011 12:56

Bu da benim akvaryumum :D

Green teror 2 erkek 1 dişi siyah olan dişi küçük olanda yavruları devasa olanda erkek :D

Buda güzel renklerinden kuyruk bölümü

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

O güzel erkek :D

Aile tablosu

xnode 09-11-2011 21:04

Balıklarınız çok sağlıklı görünüyor.. Akvaryumunuz hakkında biraz daha bilgi verirseniz memnun olurum. Boyutlar, kullandığınız yemler vs. Dış filtreniz kaç litre/saat ?

Ege Demirağ 10-11-2011 12:37

dış filitreyi bilmiyorum ama tam bilgi olarak akvaryum 150 litre civarı resimdekinden daha büyük aslında.
Green terror 3 tane 2tane dev vatoz var midye kırığı kum 2 plastik bitki arka fon 20 watt beyaz doğal görünümlü ışık ve 2 testi :D ama bildiğimim üzere dış ve iç filtreyi 12 ayda bir temizliyoruz :D Dev green terrrorumum öldürdüğü balıklar 2 corydoras 1 pangasius 3 sarı prenses hepsini yedi.

SoNRoBiN 11-01-2012 17:06

Ege Kardeşim Akvaryumun güzel ve balıkların sağlıklı, tebrikler...Bunların üretimini yapan biri olarak sana yardımcı olmak istedim. Green terrörler tekeşli balıklardır. Eş tutmuşların dışındaki 3. balığı çıkarırsan yumurta dökerek çoğaldıkları için ummadığın sayıda yavru alabilirsin.(Bakıma bağlı...) Ayrıca vatozları da çıkarmazsan yumurtaları yerler.(Karanlık ortamda kesin yerler.) Dışfiltreni yılda birkez temizlemen yeterli ama içinde karbon varsa 1-1.5 aydan fazla kullanmamalısın.Karbon yerine -zeolit- koyabilirsin.İçfiltreni daha sık temizlemelisin.Hava kabarcıkları azaldığında temizlemelisin. Son olarak: suyu az, su eklemeni öneririm.

SoNRoBiN'den sevgiler...

Ege Demirağ 11-01-2012 22:10

Teşekkür ederim zaten 3. terror da onların yavrusuydu biraz daha büyünce onu satmayı düşünüyordum ki ancak onun dişi bir kardeşi vardı kayboldu esrarengiz bir biçimde 6 ay yoktu 7 aysonunda bizde dış filtreyi temzledik ve bi baktık balık orda ma 7 ay orada bi kuytuda yaşamış gözleri kocamndı .. ama küçücuk kalmış yüzemediği için aldık akvaryuma adepte oldu şimdi kardeşinin yanında sanki yavru gibi kaldı ama yanından ayrılmıyo bende bunlarda eş tutmuşlardır diye ayırmıyacağım zaten akvaryum çok fazla boş kalıyor bundan şikayetciyim dolu lsun istiyorum :D

xnode 12-01-2012 01:19

O zaman Amerikan bakmayacaksınız. Green Terror geniş yer isteyen ve adetli bakılan balıktır. 200 lt için güzel bir Tetra akvaryumu yapabilirsiniz. İçine bol bol Tetra Neon, Cardinal Neon, Rasbora koyacağınız güzel bir akvaryum olur ama o boyuttaki akvaryumu bitkilendirmek için epey uğraşmanız ve iyi bir ışık tesisatı yapmanız gerekir.

Yok o kadar uğraşamam diyorsanız, bol kayalık koyarak güzel bir Mbuna akvaryumu öneririm.

MAVİ FENER 08-10-2012 16:55

Eğe; Harika bir akvaryum...kutlarım seni...

Saat 23:53.