RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   22 Mayıs 2011 - Karaburun (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9212)

Taygun KOCABIYIK 23-05-2011 09:40

22 Mayıs 2011 - Karaburun

Cumartesi akşamı Murat Çakmakçı'dan gelen davet ile balığa gitme kararı aldım. Murat abinin arkadaşları Mülayim abi ve Aydın abiyle birlikte 4 kişi olarak gece 2 sularında yola çıktık. Av yerimizde ikiye ayrılıp farklı koylarda yerlerimizi aldık. Sabah gün ağardığı sırada ilk oltamı atıp ikinciyi hazırlamaya koyulurken güzel bir vuruş daha doğrusu asılma oldu tasmayı vurup ilk balığımı fotoğrafta göreceğiniz sinariti çektim. Ardından yemleri tazeleyip tekrar oltayı attım ikinci oltayı hazırlamaya fırsat bulamadan bir vuruş daha aldım tasmayı vurduğumda olta takıldı biraz bekledim olta boşaldı ve çekmeye başladım alaca karanlıkta geleni iskorpit sandım ama kıyıya çekince yaklaşık yarım kiloluk bir orfoz olduğunu görüp çok şaşırdım ilk defa yakaladığım bu balığın fotoğrafını çekemediğim gerçekten üzüldüm (yanımda iki telefon olmasına rağmen kamera özellikleri yok). Küçük arkadaşı suya salarken oltalara, ağlara, dalgıçlara dikkat etmesini sıkı sıkı tembih edip vedalaştım. İkinci oltayıda atıp beklemeye başladım ve bu bekleyiş akşam saat 5 sularına kadar devam etti arada 1-2 ufak tefek fotoğraflamadığım karagöz vs. oldu. Paşa ustası Murat Çakmakçı kısacası beni çupra vaadiyle kandırıp sinarit-orfoz yakalattı, hayallerimle oynadı :) Şaka bir yana gerçekten kendisine çok teşekkür ediyorum sayesinde ilginç bir av yaşadım. Murat abinin bulunduğu diğer grupta ise 4-5 parça kaba lidaki vardı. Eh ustalık farkıda bu oluyor herhalde.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

rkacar 23-05-2011 11:19

toygun tebrikler güzel bi balık umarım bende bir gün cekerim :D :D :D

kaptankarabulut 23-05-2011 11:20

Eee,Tago niye niyet niye kısmet.Çıpra diye gidersin sinarit orfoz çekersin.Tüm avların berekerli olması dileğimle...

xnode 23-05-2011 11:28

Sakın 1 lt. ayçiçek yağını da ben yakaladım deme :) :P

Necati ARAT 23-05-2011 11:37

Tago herşeye rağmen boş döndürmemiş çakmakçı yinede seni ..
Daha ne istiyorsun..

Kardeşim güzel zaman geçirdiğinizi biliyorum..
Paylaşım için teşekkürler..
Daha nice avlara..

Taygun KOCABIYIK 23-05-2011 11:53

Alıntı:

xnode tafarından gönderildi (Mesaj 107065)
Sakın 1 lt. ayçiçek yağını da ben yakaladım deme :) :P

Abi yağla uzaktan yakından bir ilişkim yoktur bilgine ha bu arada 2 litrelik 1 değil :D

Alıntı:

Necati ARAT tafarından gönderildi (Mesaj 107069)
Tago herşeye rağmen boş döndürmemiş çakmakçı yinede seni ..
Daha ne istiyorsun..

Kardeşim güzel zaman geçirdiğinizi biliyorum..
Paylaşım için teşekkürler..
Daha nice avlara..

Murat abi kendinden çok benim balık avlamamı istedi gerçekten. Yalnız ava gitmeden önce kondüsyon çalışması falan yapmak lazım dağ bayır çantalarla yürüdükten sonra insanda olta atçak hal kalmıyo :D

Alıntı:

rkacar tafarından gönderildi (Mesaj 107063)
toygun tebrikler güzel bi balık umarım bende bir gün cekerim :D :D :D

Teşekkür ederim abi gerçekten süpriz bir av oldu benim için darısı senin başına daha irilerine.

Alıntı:

kaptankarabulut tafarından gönderildi (Mesaj 107064)
Eee,Tago niye niyet niye kısmet.Çıpra diye gidersin sinarit orfoz çekersin.Tüm avların berekerli olması dileğimle...

Eee kaptanım boşuna demiyoruz rastgelsin :) Özellikle orfoz çok büyük süpriz oldu benim için.

Hasan BALIKÇI 23-05-2011 12:49

evlat tebrikler.:)paşada olsaydı sende iyi olcakmış :):helal::helal:

Halil İplikçi 23-05-2011 16:30

tago müthişsin tebrik ediyorum napcen paşayı sinarit varken:D:D:helal:

Fatih AKDAĞ 23-05-2011 16:31

Kardeşim neşeli bir av olmuş anlaşılan tebrikler , bol paşalı avların olsun inşAllah :)

Saygılarımla

adolomorola 23-05-2011 17:15

Taygun herşeye rahmet hiç oltana rastgelmeyen balık çekmişsin en güzel tarafı bu olsa gerek,tüm katılan arkadaşları kutlarım...

Yorumları okuyunca bende yağ hakkında birşeyler söylemek istiyorum

xnode tafarından gönderildi
Sakın 1 lt. ayçiçek yağını da ben yakaladım deme

Abi yağla uzaktan yakından bir ilişkim yoktur bilgine ha bu arada 2 litrelik 1 değil

bu şekilde balığın ebatını & boyutunu öçmek yerine metrele öçmeni tavsiye ediyorum.;):D:D:D

Saat 03:09.