RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Boru Kurdu, Solucan (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Boru Kurdu hakkında yardım (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7958)

Mİndfreak55 31-07-2010 10:24

Boru Kurdu hakkında yardım

İmza ayarlarımı birazdan yaparım abilerim,amcalarım :)

samsunda oturuyoruz babam burda birinden canl 10 paket hepsinde sanırım 8 tane varmış boru kurdu almış hepsini kullanamayacağımız için geri kalanı tuzlamayı düşünüyoruz tuzladıktan sonra kaç gün sonra kullanılır hale gelir bide tuzladıktan sonra iğneye direk tuzlu tuzlu mu takıcaz yoksa suyun içine mi atıcaz

Doğan ÖZCAN 31-07-2010 14:13

Eren kardeşim öncelikle aileye hoşgeldin ..İZMİR de yaşıyorum fakat aslen samsun çarşambalıyız.... Soruna gelince ne zaman ava gidersen git farketmez... eğer ki elinde artmış boru kurdun varsa.... Güzelce bir gazete kağıdın üzerine ayıklayıp koy ve üzerine fazla olmamakla birlikte tuzla ...Biraz suyunu saldıktan sonra ağzını kapatabileceğin bir plastik kaba ( dondurma kabı olabilir ) gazetenin üzerindeki boru kurtlarını koy ve buzdolabının derin dondurucu kısmına koy .... Ağzı kapalı olduğu için koku yapmayacaktır... kullanma süresine gelince derin dondurucuda donacağı için ne zaman istersen ava giderken yanına al hava sıcaksada bir torba ile yanına buz kalıbı koyarsın ... Buzdolabına koyduğun ilk zamandaki verim alabilirsin... sağlıkla kal kardeşim
Yardımcı olabilmişimdir umarım....

AMACIMIZ BELLİ ''BALIK BAHANE SOHBET ŞAHANE...

Kamil ESEN 31-07-2010 20:23

Sevgili Eren hoşgeldin.Bende boru kurtlarını tuzluyorum.Fakat derin dondurucuda tutmadığım için fazla tuzlayıp 2-3 gün tuzda bekletiyorum.Çok sert oluyor.Kullanacağım zaman deniz suyunda yarım saat bekletip öyle kullanıyorum.Gayet de iyi av yaptırıyor;)Rastgelsin.

Yağız DEMİR 01-08-2010 09:39

eren kardes dogan kardesımıze katılıyorum yanlız kaba koyarken gazatekagıdı koymayı unutma kabın dıbıne plastıke veya naylona temas ettıgınde tuzladıktan sonra kullanmaya basladıgında bozuluyo gazate kagıdında kaldıgında sorun olmuyo ama en dıkkat edecegın tuzlama ısınde fazla tuz kullanma yemege tuz eker gıbı dusun.buzlukta tutugunda sertlesıyor ama cıkarıp kullanmaya basladıgında 10-15 dk sonra ıslatmana gerek kalmıyo tam bır lastık vazıyetı alıyo kuru ve sert kalmıyo

Mİndfreak55 01-08-2010 10:55

cevaplarınız için çok teşekkür ederim bir sorum daha olacak kaya tuzu mu kullanıyoruz yoksa yemek tuzumu

Doğan ÖZCAN 01-08-2010 11:54

Eren farketmez fazla koymayacaksın zaten ... Ama normal yemek tuzu koy istersen

Mİndfreak55 01-08-2010 16:21

bir çok forumda gezdim bazı forumdakiler hiç iş yapmayacağını söylemişler ben bukadar yemi başka nasıl muhafaza edebilirimki

gonencsenkal 02-08-2010 08:29

Alıntı:

Yağız DEMİR tafarından gönderildi (Mesaj 90678)
eren kardes dogan kardesımıze katılıyorum yanlız kaba koyarken gazatekagıdı koymayı unutma kabın dıbıne plastıke veya naylona temas ettıgınde tuzladıktan sonra kullanmaya basladıgında bozuluyo gazate kagıdında kaldıgında sorun olmuyo ama en dıkkat edecegın tuzlama ısınde fazla tuz kullanma yemege tuz eker gıbı dusun.buzlukta tutugunda sertlesıyor ama cıkarıp kullanmaya basladıgında 10-15 dk sonra ıslatmana gerek kalmıyo tam bır lastık vazıyetı alıyo kuru ve sert kalmıyo

Bol tuzla tuzlasak bir süre dışarııda kurutup suyunu çekmesini sağlasak daha sonra dolaba kaldırsak olmazmı..

Saat 20:42.