RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Dünya’nın en ilginç bilgileri (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5522)

levrek 25-12-2008 07:00

Dünya’nın en ilginç bilgileri

* Kendi dirseğini yalamanın imkansız olduğunu,
Ördeğin vakvaklamasının yankı yaratmadığını ve bunu kimsenin açıklayamadığını,

* Dünyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arızaların %23 ünün, makinenin üstüne oturup kendi popolarının fotokopisini çekmek isteyen insanlar sayesinde meydana geldiğini

* İdrarın zifiri karanlıkta parladığını

* Eğer çok şiddetli hapşırırsan, kaburgalarından birini kırabileceğini

*Hapşırmayı engellemeye çalışırsan, başındaki veya boynundaki damarlardan birinin yırtılabileceğini ve ölebileceğini

*Hapşırdığın sırada gözlerini açık tutmaya çalışırsan, yerlerinden fırlayabileceklerini

*Domuzların vücut yapılarından dolayı hiçbir zaman başlarını yukarı kaldırıp gökyüzüne bakamadıklarını

*Dünya nüfusunun %50 sinin hiç telefonla konuşmadığını

Farelerin ve atların kusamadıklarını

*1 saat süreyle kulaklıkla birşey dinlemenin kulaktaki bakteri sayısını %700 arttırdığını

*Çakmağın kibritten önce bulunduğunu

*Parmak izleri gibi dil izlerinin de her insan için benzersiz olduğunu

*Bu yazıyı okuyan insanların %75 inden fazlasının, dirseklerini yalamaya çalışacaklarını

*Günışığından daha fazla yararlanmak için saat uygulamasını Benjamin Franklin başlatmıştır.

*Bir okyanusun en derin yerinde, demir bir topun dibe çökmesi bir saatten uzun sürer.

*Bugüne kadar ölçülmüş en büyük buz dağı, 200 mil uzunluğunda ve 60 mil genişliğindedir ve Belçika’dan daha büyük bir yüzölçümüne sahiptir.

*Bugüne kadar kaydedilmiş en büyük dalga, 1971 yılında Japonya’nın ishigaki Adası’nda 85 metre yüksekliğine ulaşmıştır.

*Acık bir gecede, çıplak gözle iki bin ayrı yıldızı görmek mümkündür.

*Sahra çölündeki Tidikelt kasabasına on yıl boyunca hiç yağmur yağmamıştır.

Alıntıdır.

ender 25-12-2008 07:43

Merhaba Erol bey soğuklar başlayıp artık denize açılamayınca bizde böyle uğraşlar bulacağız galiba değişik bilgiler için teşekkürler.
selamlar Saygılar.

dilki 25-12-2008 09:31

Bilgiler için teşekkürler!!!
Ama önceliği buzullarla ilgili maddeye vermek istiyorum acab o buzul halen daha aynı boyuttamı Belçikanın boyu kadar olan buzul şimdi ne kadar kaldı sizlerce!!!
Küresel ısınma çok büyük boyutlara ulaştı Allah sonumuzu hayra çıkartsın!!!

foker2008 25-12-2008 16:02

arkadaşlar itiresf edin dirseginizi yalamaya çaılıştınız şimdide küresel ısınma falan takılmayın aklınız sıra hedef şaşrırtacaksınız özellikllikle dilki kardeş sana diyom doğru söle dirsegini yaladınmı yalamadınmı

dilki 25-12-2008 17:58

Tolga abi benim adım dilki ben yalamam yalatırımmmm:D

tutku_mollaoglu_33 25-12-2008 18:20

gerçekten ilginç olmuş teşekkürler ...

foker2008 25-12-2008 22:33

sanada bu yakışır ufuk kardeşim ama şark 1 kardeşim ne düşünüyor onada soralım

enterasn biliglerinden dolayı erol abimize teşekürler

er35han 26-12-2008 15:57

teşekkürler erol abi,arkadaşlarla beraber yazını okurken birde baktım dirseklerini yalamaya çalışıyorlar:oha:,sonrasındada yazıyı okuyanların %75'inin bunu yaptığını okuyunca hep beraber koptuk,sağolasın abicim:D:D

polmurat 26-12-2008 18:04

Erol abi güzel yazı ama ben yalamadım çünki doğru olduğuna inandım.

phvedat 28-12-2008 10:21

ilginç ve gerçekten güzel bilgiler ...
dirseğimi yalamaya çalışmadım desem yalan olur :))

Saat 09:57.