RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Kendini akıllı zannedenlere yazık.. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=10191)

cesifer 01-12-2011 21:15

Kendini akıllı zannedenlere yazık..

hafta sonu yakalandığım soğukalgınlığının neticesinde ceset vaziyetinde evde yatarken arkadaşlarımın heyacanla hafta içi havanın harika olacağı müjdesin aldım ama parmağımı oyanatacak vaziyette olmadğım için üüzülerek affımı istadim belki bidahakine diyordikki arkadaşım yeni tanıştığımız ama bir okadarda alşverişini sevdiğimiz menemen de yemci kemal abimizin telefonunu istedi elbette ilettik ve alış veriş için anlaşılıyor. kemal abi elinde mamunun az olduğunu ancak bir patlak ayıracağını söyler arkadaşlarda tamam sabah saat altı gibi alacağız diyerek iyi dileklerle telefonlar kapatılır.şimdi buraya kadar herşey normal arkadaşlar taze ve kesin ayrılmış yemden dolayı gönül rahatlığı içinde yatarlar. kemal abide yem sattığı içinde elbette memnundur. sabah olur toplanma yerinde buluştuktan sonra doğru yemci kemal abiye yemler alınacak yandaki sabahçı kahvesinde ilk çaylar içilecek ve av yoluna düşlecek... selamlar verilir isim söylenir ve yemi alacaklarını bekleyen arkadaşlar aldıkları cevap karşısında ne yapacaklarını bilemezler..cevap mı aaaa söylediğiniz isme ayrılan yemi biraz önce aldılar...yapma ya nasıl yani adamlar? geldiler yem vrmı dediler yok falan dedim ama birisi ismi söyledi ve patlak yemi aldılar gittiler.. hadi bakalım meğerse akıllımız arkadaşlarından önce kemal abinin yardımcısının uyku mahmurluğundan yararlanarak içerdeki patlağın üstündeki ismi okumuş ve bunu kullanmış. şimdi yemsiz kalan arkadaşlarım akşama kadar geçecek tatsız tuzsuz bir av günü yaşamanın sıkıntısını yaşayacaklar yemci mahcup olacak ama bizim akıllılar akşama kadar arkadaşlarının bu saygısızlığını öve öve bitiremeyecekler kahkahalarla akşama kadar eğlenecekler şimdi tamamı keyf için yapılan amatör balıkçılığın tadı kalırmı kalsada yapılırmı herhalde yavaş yavaş çekilmeli

MAVİ FENER 01-12-2011 23:48

Oltacı Cesifer;
İyi hikaye yazmışsın, paylaşımın için teşekkürler....Her insan kendini birazcık akıllı ve kurnaz zanneder...Olur böyle şeyler....

ferdi demir 02-12-2011 13:28

Bu yapılan akıllılık ve kurnazlık değil ! çakallık bence... O hareketi yapan şahıslar mağdur ettikleri kişilerin yerine kendilerini koymalılar,yanlış davranış bunlar..

Anıl ÜNALAN 05-12-2011 11:46

Üzücü olmuş. Böyle şeylere gerçekten çok üzülüyorum. Bu kadar terbiyesizlik yapılmaz, aslında bu terbiyesizliği yapanların düşüncesizliklerinin sebebinin cehaletleri olduğunu düşünüyorum, empati kuramıyorlar kendilerini sizin arkadaşlarınızın yerine koysalar inanın böyle birşey yapamazlar. Umarım birgün aynı durum onlarında başına gelir, o zaman onlara üzülecek insan bile olmaz ;)

Saat 17:53.