RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Tasma nedir,takımlara balık yağı sürmelimidir. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4345)

sinan45 24-01-2008 21:02

Tasma nedir,takımlara balık yağı sürmelimidir.

Merhaba değerli site üyeleri.
Bu sorular biraz acemi işi ama lütfen mazur görün.Forum içersinde dolaşırken '' tasma atma '' tabiriyle karşılaştım,acaba ne demektir.Nasıl,niçin yapılır.Sanırım balık tutarken bunu yapmak gerekli.

İkinciside balıkların koku aldığı yazılıyor,acaba takımlara ,çaparilere,sırtılara balık yağı sürülse etkili olmazmı,yoksa ters etkimi yapar.Bilgileriniz için çok teşekkürler.Herkese saygılar.

Taygun KOCABIYIK 24-01-2008 21:39

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
"tasma atma", "tasmalamak" tabiri misinayı aniden sertçe çekerek balığa taktırma işlemidir.

Balık yağı konusunda bilgim yok denemedim ama koku yayıcı kapsülü olan sırtı modeli var diye duymuştum. pozitif etkisi olur diye düşünüyorum.

mufi 25-01-2008 07:41

Alıntı:

sinan45 tafarından gönderildi (Mesaj 47031)
Merhaba değerli site üyeleri.
Bu sorular biraz acemi işi ama lütfen mazur görün.Forum içersinde dolaşırken '' tasma atma '' tabiriyle karşılaştım,acaba ne demektir.Nasıl,niçin yapılır.Sanırım balık tutarken bunu yapmak gerekli.

İkinciside balıkların koku aldığı yazılıyor,acaba takımlara ,çaparilere,sırtılara balık yağı sürülse etkili olmazmı,yoksa ters etkimi yapar.Bilgileriniz için çok teşekkürler.Herkese saygılar.

sinan merhaba balık yagı nı kullanmak avcılıkta artı yönde etkisi vardır.. faydası olur...özellikle denizde sardalye kokusu bir çok balıgı cezbeder..

sinan45 25-01-2008 18:46

Muvaffak bey,verdiğiniz bilgi için teşekkürlerimi sunarım.Bulabilirsem küçük bir şişede ,teknede bulundurayım.Avın kesat gittiği hallerde denerim.Saygılarımı sunarım.

sinan45 25-01-2008 18:50

Tayguncum hoş bulduk.Açıklaman için teşekkürler.Uygulayacağım.

avcı 25-01-2008 22:43

sardalya yağı

muvafffak bey bana sardalya yağı nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.:D

ATA ERDOĞAN 26-01-2008 07:46

Balik Malzemeleri Satanlarda Var Tüplerin Içinde Koku.ben Firdöndüye Kalamar Ignesi Takiyorum Genellikle Ve Onun üstüne Bu Yagdan Damlatiyorum.etkili Oldugunu Söyleyebilirim.umarim Yardimci Olmuşumdur.

mufi 26-01-2008 12:53

Alıntı:

avcı tafarından gönderildi (Mesaj 47084)
muvafffak bey bana sardalya yağı nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.:D

Avcı kardeşim balık yagını malum balık/olta malzemesi satan dükkanlarda bulursun...
birde imza ayarlarını yapıverde sana isim ile hitab edelim...
teşekkürler

avcı 26-01-2008 14:22

balıkyağı

muvaffak abi,ben senin dedğin balıkçağırıcı kokuyu biliyorum.bir tatlısu birde deniz için var.kıyıda denize serptik,sadece küçük,yavru mırmır geldi.büyük balıkiçin pek etken olmadı.benim dediğim harbi sardalya yağı.bir arkadaş söylemişti.oyağdan yemin üzerine azcık döküyormuş etraftaki balıkları hemçekiyo,hem deli ediyormuş.küçük bir şişe bana 3-4 ay gidiyor diyor.ben o yağı diyorum.hani mozmozlama yaparız ya ona benzer bir yağ.saygılar sunarım.:rolleyes:

mufi 26-01-2008 16:26

Oguzhan ben uzun zamandır kullanmadım ama eski tarihlerden hatırlarım 250 cc lik şişede italyan malı'' sardine oil'' gibi yanlış hatırlamıyorsan var idi ama şimdi varmıdır biliyorum yine iş başa düşüyor arayacaksın.. ancak o deniz için denilen ve şefaf plastik tüpte olanladra da sardelye yagı var...

Saat 14:01.