RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Surf (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=62)
-   -   Her keze selam Turkiyenin en hasta Surf balıkçısından (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4127)

Awesome John 11-12-2007 03:25

Her keze selam Turkiyenin en hasta Surf balıkçısından

Ne mutlu ki eninde sonunda Turkiyede boyle guzel bir forum var. Cok mutluyum.
Ben 40 senedir "surf casting" yani kıyı balıkçıkıl yapiyorum. Benim hocalarım dunyanın en iyi kıyı balıkçıları. Turkiyeye kesin donus yaptıktan sonra balık av konusunda biraz yznlızlık cektim cünkü burada balik bir "spor değil" bir raki mezesi.

Ben buyuk balık hedeflerim, kıyıdan avlarım, "daha zor oldugu için", bu guzel sporun her konusunda egitm kendimi, düğümler, takımlar, atış teknikleri, su okuma ve ay-met cezir hesapları. Aynı zamanda "uzun atışçıyım" (bu demeki 150 gramı 200 metre'den uzağa atabiliyorum kamışla) ve "spor balıkçı" sınıfında buluyorum kendimi. Bu demeki mümkün oldukça yem kulanmam ve suni yemleri tercih ederim, birde yakaladığım balığı ekseriyet ile geri atarım... ilaki yemem...

Benim için tüm espiri avcı olan güçlü bir balığı suni yem ile kandırmak, ince misine ile savaşmak... ve onu eşit şartlarla savaşmak ve yenmek.. sonra bir resim alırım geri atarım.. on heycen bana yeter... kıyamam muhtesem bir hayvana.

Evim bir balık malzeme dükana benzer ve kendi "fly" (tüy) lerimi bağlarım, en ufat .015 ten başlayan .080 misine ve spectra kulanırım. Yaklasık 20 makina ve o kadar kamışım var... 24 saat balık dusunurum ve USA kıyı balıkçılıkta ve internetde "usta" olarak bilinirim..

Tam bir fanatik.... hende ağır fanatik..
Sadece bu balık aşkımda çok Turkiyede çok yanlızlık çektim... burada katliyam ve deşet ile balık avlanır.. henüz doğaya saygı yok...

neyse..... bir kaç guzel balık arkadasım oldu.... olar ile bildiğim seyleri paylaşmaya çalıştım...

Çok az balık yakalarım (çünkü özelik ile buyuk balık hedeflerim "kıyıdan") az balık yakalarım ama yakaladığım zamanda eşek kadar buyuk gelir

İnşallah bu sitede bir kaç yeni dost yaparım ve guzel ulkemizdeki bu degerli milli serveti bilinçsiz katliyamdan koruruz.

Her keze merhaba...

Bir yorenin ustası baska yorenin acemisi, bundan dolayı Turk sularinda idalı değilim fakkat en son teknologileri ve teknikleri biliyorum ve devamlı yeni şeyler deniyorum. Türkiyede bazıları oluyor bazıları olmuyor. Yavaş yavaş öğreniyorum bu suları. İnanamiyacağınız kadar büuük balık var kıyılarda... yeterki bil nasıl tutmaya...

İnşallah sizin yardımınız ile "biraz istikamet alırız" ve daha verimli ve zevkli balık avlarına cıkabilirim.

Burayı kesif etmekten çok mutlu oldum..
herkeze selamlar saygılar ve sevgiler
Awesome John
En balık hastası

ender 11-12-2007 07:01

Sn Awesome john.
Hoşgeldiniz.umarım memnun kalırsınız.birikimlerinizi paylaşırsanız.mutlu oluruz.
selamlar saygılar.

cumhur 11-12-2007 07:26

john kardeş aramıza hoş geldiniz, kaılımcı olmanız dileğiyle rastgele.

ender oğlanları 2 ledin galiba ?

araştırıcı 11-12-2007 11:14

aramıza hoşgeldiniz...
bildiklerimiz bizlerin karı... Bilmediklerimiz ve dostluğunuza herzaman açığız... Yazdıklarınızın ve iddianızın sitemize güç katması dileğimle...
Rastgele...

eşref sürek 11-12-2007 12:47

aramıza hoşgeldiniz bol balıklı avlar rastgele

kont56 11-12-2007 15:24

bu konuya bugün bir yorum yazmıştım göremiyorum sanırım silinmiş neden begenmediginiz nedir sayın moderatör rastgele

Taygun KOCABIYIK 11-12-2007 16:30

Alıntı:

kont56 tafarından gönderildi (Mesaj 45170)
bu konuya bugün bir yorum yazmıştım göremiyorum sanırım silinmiş neden begenmediginiz nedir sayın moderatör rastgele

Yavuz abi yargısız infaz olmuş biraz :)
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
aynı başlık iki kez açıldığından karışıklık olmuş senin mesajın diğer konuda duruyor bir yere gitmedi.

John abi hoşgeldin av anılarını tekniklerini bizimle paylaşacağını ümit ediyorum. Senden öğrenebileceğimiz çok şey var.

kont56 11-12-2007 18:56

evet konu ikiyere açilmis özür rastgelsin

paşalı 11-12-2007 21:56

Jonh aramıza hoş geldin.Sizin gibi iyi ustaları aramızda görmek beni çok mutlu etti.Katılımlarının devamını dilerim.

ADNAN 11-12-2007 22:19

wayy

John arkadaş ım hoş geldiniz, hayırlısı olsun, sizle balığa gitmek ve izin yakaladığınız ve geri saldığınız balığın ardın dan bakmak hayli zevkli alacak sanırım... sevgi ve saygılarımla..

Saat 08:10.