RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   AT-ÇEK (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=63)
-   -   at-çek lüfer (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3613)

ismail çakır 03-09-2007 13:04

at-çek lüfer

akşam üzeri motorsikletime atladığım gibi balığa gittim.akşam suyunda yaptığım bütün at-çeklere rağmen hiç lüfer balığı çıkmadı.gece biraz yemli bakalım dedik. gündüzden aldığım izmarit ve tirsi balıklarını fileto çıkarıp mantar ve çift oltalı takımımıza takıp attık ama nafile bütün uğraşlarımıza rağmen tık yoktu. kendimizi daha fazla harab etmeden uykuya çekildik. sabah 05.15 de kalktım.yine yemli takımın başına gittim. ama yine tık yok.
güneş doğduktan sonra başka arkadaşlar gelmeye başladı.başladık at-çek yapmaya..benim yanımda da küçük makina vardı ( nasılsa balık yok diye hafif takımı almıştım.) neyse lüfer başladı.benim sahte balığa yapıştı ama makine küçük olduğu için zorlanarak aldım.attım bir tane daha yapıştı ama alamadım gelirken yolda kurtuldu.birkaç atıştan sonra birtane daha aldım.yine sahte balığı attım. büyük bir martı bağırmama rağmen benim balığa bir pike yaptı.ben balık yakalamaya çalışırken büyük bir martı yakalamıştım.havadan uçurtma toplar gibi martıyı yanıma kadar aldım.benim sahte balıktaki çarpma kuşun burun deliğine girmiş. martıyı kanadından hafif hasarlı olarak kurtardım.ağır aksak uçtu gitti.
daha sonra başka bir yerden at-çek yapmaya başladık. ikinci atışımda benim takıma bir yapıştı.sanki kofana kamış u oldu.yavaş yavaş çekmeye başladım. balık yaklaşınca takım hafifledi.meğer benim sahte balık lüferi sırtından yakalamış. başkada balık olmadı. döndüm geldim.
rastgelsin
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

gırgırcı 03-09-2007 13:17

bunları görünce içim gidiyor ismail abi. bunları kıyıdan avlıyorsun. bir de tekne olsa sende, biz hiç lüfer falan göremeyiz o zaman. abi şansın bol olsun, RASTGELSİN.

baracuda_35x 03-09-2007 13:37

tebrikler ismail abi lüferlerde yakışıklıymış,afiyet olsun

canakkale 03-09-2007 14:20

ismail abicim tebrikler ellerine saglik süper baliklar!!!! bunlari yakaladigin sahte yemlerin fotografini buraya eklersen sevinirim bunlari merak ettim gercekten.

Anıl ÜNALAN 03-09-2007 14:24

Tebrikler İsmail abi gerçekten çok güzel av sezonun böle geçmesini dilerim ;)

Saygılar...

Taygun KOCABIYIK 03-09-2007 20:10

İsmail abicim ayağa kalkıp tekrar balığa gitmen sevindirdi beni. Lüfer sezonuna yetişirim demiştin eh öyle oldu :) bereketli başlayan sezonun inşallah daha bereketli halde devam eder...

kturkol 03-09-2007 20:31

afiyet bal şeker olsun abim. maşallah pek güzeller.

araştırıcı 04-09-2007 12:08

Merhaba İsmail Bey:
Sizi yürekten kutlarım... Çok güzel fotoğraflar... Tabi ÇOK GÜZEL av yapmışsınız... Maşaallah... Allah devamını nasip etsin... Konu Lüfer olunca kendiside, avıda çok keyifli.... Ben yakalamış gibi sevindim......
Selam ve saygılarımla...
Rastgele...
Erken kalkmanın nimetlerini iyi bilirim, bende aynı zamanlamayla avlanıyorum.... Arkadaşların kulağına küpe olsun...

ismail çakır 04-09-2007 12:41

Alıntı:

canakkale tafarından gönderildi
ismail abicim tebrikler ellerine saglik süper baliklar!!!! bunlari yakaladigin sahte yemlerin fotografini buraya eklersen sevinirim bunlari merak ettim gercekten.

volkan, lüferleri yakaladığım sahte balık;
YO-ZORİ
ARC-MİNNOW
EV8F9 floting
110 mm.

gerçi daha önce bu konudan başlık açılmıştı. bu linkte ortada olan balık..
link,[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

rastgelsin..

nevzat 04-09-2007 16:45

Tebrikler İsmail abi,lüferler ,kofanalar,levrekler,hele hele çupralar oltandan eksik olmasın RASTGELE.

Saat 01:28.