RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   çapanın kolay ve yorulmadantekneye alınması (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5488)

bird 18-12-2008 10:10

çapanın kolay ve yorulmadantekneye alınması

Arkadaşlar bir arkadaşımız çapanın şamandıra ile tekneye alınması hakkında bilgi vermek istemiş bende bişiyler çizmeye çalıştım. Deniz trafiği yoğun olan bölgelerde dikkat edilmesi gerekir işallah faydam olur bu konuya ;)
Bu arada konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum :)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
By [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

shark1 18-12-2008 10:18

teşekkürler.soğuk kış günlerinde derin sudan çapa çekme zahmetine alternatif bir yöntem

Taygun KOCABIYIK 18-12-2008 10:36

Süper bir çalışma olmuş, biz bayadır biliyoruz kullanıyoruz bilinen bir yöntemdir diye burda anlatma gereği duymamıştım bende :)

bird 18-12-2008 10:48

bende yeni bu işe başlayanlar için hazırladım bunu, çünki çapa çekme işi gerçekten zahmetli bir durum :) zaten bu işi bilen çok ama tekne almaya niyetli olanlara kolaylık olsun bilgi edinsinler daha çok bu işe gönül veren arkadaşlarımız olsun diilmi taygun kardeş ;)

dilki 18-12-2008 12:47

Saadettin bey verdiğiiz bilgiler için teşekkür ederim!!!
Bilmeyen arkadaşlara epey yardımcı olacak!!!
Paylaşımlarınızın sürmesi dileğiyle!!

delvel 18-12-2008 12:49

teşekkürler abi. ilerde tekne almayı düşünüyorum ve bunlarda bana faydalı olacak.. ellerine sağlık..

Taygun KOCABIYIK 18-12-2008 18:00

Alıntı:

bird tafarından gönderildi (Mesaj 58398)
bende yeni bu işe başlayanlar için hazırladım bunu, çünki çapa çekme işi gerçekten zahmetli bir durum :) zaten bu işi bilen çok ama tekne almaya niyetli olanlara kolaylık olsun bilgi edinsinler daha çok bu işe gönül veren arkadaşlarımız olsun diilmi taygun kardeş ;)

Sonuna kadar katılıyorum hani insan bazen karşısındakinin ne bildiğini, neyi bilmediğini tahmin edemiyor o yüzden bazı noktaları atlıyoruz sanırım.
Tekrardan teşekkürler çizimlerde çok güzel. Takım şekilleri vs. gibi paylaşımlarda bulunursanız çok seviniriz çizimler gayet anlaşılır :)

ibrahimz35 18-12-2008 23:29

Saadettin Bey, paylaşımınız için çok teşekkür ederiz.

Engin Bahce 19-12-2008 21:24

saadettin bey paylaşımınız icin çok teşekkurler kullan mayan arkadaşlara özellikle dalgalı havalarda cok rahat kullanmayan arkadaşlara tavsiye ederim çok

gerence 19-12-2008 22:41

Püf noktası..!

Demir çekmek zahmetli iş.:( Saadettin kardeşim çok güzel bir konuyu çizimleriyle birlikte başarılı bir şekilde herkesin anlayabileceği bir tarzda yazmış. Ellerine sağlık..:)
Ancak ben de konuya bir ekleme yaparak ,eksik kalan bir bilgiyi aktarmak istiyorum bu konya yabancı olan arkadaşlara....
Bu sistemi kurarken dikkat edeceğiniz tek husus ; çapanız ile halatınız arasındaki zincirinizin ağırlığı; çapanızdan 2 kilo fazla olsun ki sistem doğru çalışsın;)
Püf noktası burada, aklınızda olsun..!;)
Kolaygelsin...

Saat 10:58.