RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Bir Fikri olan varmı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4385)

Gazi 01-02-2008 22:22

Bir Fikri olan varmı

Arkadaşlar balık hevesimiz acayip kırıldı bu aralar marmaradan tek balık bile alamıyoruz alana da rastmaladık açıkçası (çinekop) istavritlerden vazgeçtik biraz büyük balıga deneyelım dedık arkadaslarla cıktık ardı ardına 3-4 gun boş donduk çengelkök beylerbeyi vaniköy dolaştık durduk 4-5 saat ugrastık koskoca parkta (vaniköy ayedaş karşısı) bir tane balık alan olmadı kenardaki kıraçaları kepçeyle toplayanlar hariç biz kendimize şans yok veya bılmıyoruz daha bu ısı desek en az 20 kişi vardı hiçbiri balık alamadı nedendir bu biz troll diye dusunduk ama tam bir fikrimiz yok

istavrit desek oda yok ordaki buyuklerımızden ogrendık gunes bogaz koprusunun altından gorununce balık baslarmıs beklıyorsun 3-5 gelıyor yıne kesılıyor takım degıstır sök tak bir fayda etmedi :soru:

bu problemlerle karşılaşan oldu mu dıye merak ıcındeyız:confused::confused:

zinebird 02-02-2008 07:29

Gazi kardeşim, Boğazda şu an istavrit bol fakat kıyıdan av performansı düşük nedenide havalar ve deniz suyunun ısısı balık derinde. Tekne ile çıkarsan iyi balık tutarsın yada kıyıdan bol istavrit için beşiktaş veya üsküdarı denersen elin boş dönmezssin

Gazi 02-02-2008 18:13

yarın deneyeceğim inşallah güzel resimlerle döneriz

Teaser 02-02-2008 19:10

Sevgili Kardeşim

Çanakkale'ye sarıkanat lar geldi.Çinekop sıyırtma veya yemli alınıyordu ama az idi.Bu da demek oluyor ki sırada lüferler var ve karadenize akın başlıyor.Tahminen 15 gün içinde artık lüfere hazır olmak lazım.Şenlikler başlar artık Marmara ve Boğazlarda . Sevgiler...:)

zinebird 04-02-2008 10:56

Alıntı:

Gazi tafarından gönderildi (Mesaj 47531)
yarın deneyeceğim inşallah güzel resimlerle döneriz

Gazi kardeşim haber yokmu istavritlerden ???

Teaser 04-02-2008 13:24

Yeni birşey daha öğrendim

Hevesim kursağımda kaldı.Buralarda eski balıkçı büyüklerimiz Karadeniz'e lüfer dönüşü filan yok diyorlar:confused:.İnsanın inanası gelmiyor.Birçok kaynakta Lüferlerin böyle bir dönüş içerisinde olduklarını hatta küçüklerin (Çinekop gibi) lüferlerle farklı zamanda akına başladıkları yazıyordu.Bana da sanki dönüş var ama balık kıyılamıyor düşüncesini getirdi:soru:.Bu konuda üstadlarımızdan eğer bilgileri varsa bir açıklama bekleriz.Saygılarımla...

zinebird 04-02-2008 19:40

Alıntı:

nediim17 tafarından gönderildi (Mesaj 47656)
Hevesim kursağımda kaldı.Buralarda eski balıkçı büyüklerimiz Karadeniz'e lüfer dönüşü filan yok diyorlar:confused:.İnsanın inanası gelmiyor.Birçok kaynakta Lüferlerin böyle bir dönüş içerisinde olduklarını hatta küçüklerin (Çinekop gibi) lüferlerle farklı zamanda akına başladıkları yazıyordu.Bana da sanki dönüş var ama balık kıyılamıyor düşüncesini getirdi:soru:.Bu konuda üstadlarımızdan eğer bilgileri varsa bir açıklama bekleriz.Saygılarımla...

Arkadaşım Katavaşya bitti artık akın olmaz, ama söylediğin anavaşya ise ona daha çok zaman var

Teaser 04-02-2008 20:47

Can Bey

Bahsettiğim tam olarak Karadeniz'e göç olayı(anavaşya)dır.Sanırım bu sırada balıklar fazla kıyılamayıp daha derin kanallardan geri dönüyorlarmış.Doğru mudur? Ama palamut ailesi için bildiğim kadarıyla.Lüferler için bir bilgi bekliyorum bu konuda.Saygılar...

Rauf 04-02-2008 21:00

Buradaki balıkcı dostlarımın şu an zemheri zamanı olduğu icin balıkların azalması normal diyorlar nakledeyim.

Teaser 04-02-2008 21:15

Teşekkürler Rauf Abim

Balıkçı arkadaşlar panikte gibi , çünkü balık yok.Bu yüzden ne yapacağını şaşırdı herkes:).Değişik değerlendirmeler oluyor haliyle.Saygılarımı ve Sevgilerimi Sunuyorum...

Saat 17:02.