RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Tüm balıkçı dostlara selmalar... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1518)

h.barutcu 12-08-2006 10:15

Tüm balıkçı dostlara selmalar...

Merhaba balıkcı dostlar ben siteye yeni üye oldum.Gercekten güzel bi site böyle balık tutkunlarını bir araya getirdikleri için server e selamlarımı yolluyorum.Ben genel olarak 10 a yakın baraja balık tutmaya gitmişimdir elmalıdan kayalıköye yalıköye falan.Yapım gereği her barajdan cıkan balığı yiyemiyorum (kokusundan ve tenya süpesinden dolayı)mesela çekmece sazlı bosna gibi istanbuldada temiz barajlar sehir merkezine baya bi uzakta 80 - 90 km gibi mesela yalıköydeki baraj mükemmel orman içinde suyu tertemiz.arkadaşlardan ricam bildikleri özellikle avcılar tarafına yakın baraj varsa 40 50 km uzakta olabilir benimle paylasırlar ise cok sevinirim.herkeze cok selamlar rastgele:)

HALDUN YALIMLI 14-08-2006 10:19

Hüseyin kardeş aramıza hoşgeldin sanrım İstanbul'da yaşayan tatlısu avcısı arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır. Katılımcı olman dileğiyle aramıza tekrar hoşgeldin.

h.barutcu 14-08-2006 20:35

Teşekkürler haldun abi

Alıntı:

HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Hüseyin kardeş aramıza hoşgeldin sanrım İstanbul'da yaşayan tatlısu avcısı arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır. Katılımcı olman dileğiyle aramıza tekrar hoşgeldin.

Teşekkür ederim haldun abi.Güzel bi site arkadaşlık üst düzeyde.İnşaallah devamlı olacağım.Sizin avcılık hobiniz tatlı su mu yoksa deniz mi selamlar..

HALDUN YALIMLI 16-08-2006 15:46

Hüseyin'cim benim av alanım genellikle deniz. Karadenizin yaylalarında alabalık, dere ve göllerde sazan avlamışlığımda var, bu sebeple tatlısu diyemem benim tutkum deniz. Balık avlamaktan ziyade araştırma çalışmalarımda var, yani şöyle açıklayayım; Deniz zemin yapısı buna bağlı olarak oralarda yaşayan canlılar (yosunlar,bitkiler ve kabuklular), iklim ve rüzgalara göre denizlerin kıyı ve içindeki değişiklikler ve canlıların davranışları. Bu saydıklarımında temelinde dediğim gibi denize olan tutkum var. Paylaşımlarını bekiyoruz kardeşim.

h.barutcu 16-08-2006 15:56

İnşaallah seneye izmire tatile gelmeyi düşünüyorum.Benim de deniz de balık tutmuşluğum var fakat bande tatlı su hastasıyım.Kısmetse İzmir/Selçuk ta seneye dolaşmaya geleceğim deniz konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim yani karadan avlanmalarda hangi yeme hangi balık tutulur takımlar balık tutma saatleri vb. sorulara.İlk olarak selçuk bölgesi nasıl balık alınıbiliyormu elverişlimi olta balıkçılığına.Selamlar...

aganta borina borinata 17-08-2006 06:38

adana'da olsaydın sana bi kaç yer tavsiye edebilirdim...aramıza hoşgeldin...

HALDUN YALIMLI 17-08-2006 07:14

Hüseyin'cim Selçuk'a gelince bol bol tarihi yerleri gez derim ilk önce. sonra Pamucak kumsalı, Kuşadası limandan Kalamaki'ye kadar olta atabilirsin Selçuk'a en yakın yerler buralar diyebilirim. Didim biraz daha uzak kalıyor orasıda iyi balık yapar. Bunları sen ön bilgi olarak değerlendir, kısmetse Selçuk tatilin yaklaştığında daha detaylı konuşuruz.

palukcu 17-08-2006 08:09

Terkos

Enbüyük av terkos gölünde olur.Her türlübalık var.
Ve terkosu besleyen ırmak vederelerdede tatlı su balıkları yakalayabilirsin.Çatalca nın o taraftan gidebilirsin.
Tavsiyem Karamandere ye gitmen.Dere temiz v balıklar güzel ve lezzetli.Bende esenyurttayım.Beraberde gidebiliriz.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

necobey 19-08-2007 20:43

bende çatalcadanım nereye derseniz gelirim ne zaman gidiyoruz

Saat 21:57.