RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   İğnelerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Avcı iğneler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=119)

nirvana 22-09-2005 20:27

Avcı iğneler

Arkadaşlar balık avında genelde kaliteli olarak bilinen mustad iğnelerin çok daha kalitelisi yeni olarak piyasaya çıkmış.OWNER marka olan bu iğneler hem kolay körelmiyor hemde korkunç derecede keskin.misina bağlarken bile çok dikkatli olunması gerekiyor.Bilgilerinize

Anıl ÜNALAN 22-09-2005 20:34

Verdiğin bilgi için teşekkür ederiz......

nirvana 22-09-2005 23:08

Avcı iğneler

İngilizcesi olan arkadaşlar bahsettiğim bu iğneler hakkında kendi sitesinde detay bilgi alabilirler.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Taygun KOCABIYIK 23-09-2005 01:38

iğne olarak shark veya mustad tavsiye ederim. mustad gerçekten çok iyi kalitede iğneler üretiyor öğrenci olduğumuzdan genelde daha ucuz olan shark veya şu tayvan işi sarı kutulu iğnlerden kullanıyoruz.Mustad pahallı ama kalite fiyat oranı güzel verilen paraya değer.

aserkansatı 24-09-2005 07:07

Kaçan balık büyük oluyor.Öğrenciyken ben de zorlanıyordum ama Mustad alıyordum.Açılma veya kırılma riski çok aza iniyor.Böylelikle balık kaçamayıp ızgara oluyor...
Çünkü göz göre göre kaçırdığım pek çok balık ya adi iğneden ya da adi misinadan gitti.Yıllardır unutamadığım firariler var.O yüzden riske girmemek gerek. :artist:

Taygun KOCABIYIK 24-09-2005 15:40

Alıntı:

aserkansati tafarından gönderildi
Kaçan balık büyük oluyor.Öğrenciyken ben de zorlanıyordum ama Mustad alıyordum.Açılma veya kırılma riski çok aza iniyor.Böylelikle balık kaçamayıp ızgara oluyor...
Çünkü göz göre göre kaçırdığım pek çok balık ya adi iğneden ya da adi misinadan gitti.Yıllardır unutamadığım firariler var.O yüzden riske girmemek gerek. :artist:

Çok doğru bir yaklaşım

Bir Dost 13-11-2005 12:31

Bu konuyada ben biraz el atayım mustad hariç hiç bir marka iğneyi bırakın almayı bakmıyorum bile misina 0,35 siglon soft bu benim için kendi adıma yeterde artar bile süprizlere bayılırım ama denizdeki süprizlerdende hiç hoşlanmam bu nedenle işi sağlama alırım keşke diye birşey kullanmamak için de kaliteliyi tercih ederim biz ticaretini yapmıyoruz ki biz zevk olsun diye balık avına çıkıyoruz bu keyifide bir iğne asla bozamaz .Birde sevgili Seko kardeşim; yıllardır unutamadığın firariler için üzülme o firarileri ben yakaladım ve benim ızgaramda pişerek rakı eşliğinde mideye inmiş durumda sen kaçırdıkça ben yakalıyorum rahat ol bizden kaçmaz :deli: :dans: :deli: :dans:

aserkansatı 13-11-2005 20:32

İyi o zaman afiyet olsun baba...Gözüm arkada kalmaz artık.Yabancıya gitmemiş keratalar.

nirvana 15-11-2005 14:53

Arkadaşlar.size owners marka iğneleri tanıtma amacım piyasaya yeni çıkmış olmaları ve henüz birçok kişi tarafından tanınmamaları.Şu an piyasadaki en üst kalite olarak bahsediliyor kullanmaya başlayanlar tarafından.Bu sitede asıl amaç var olan bilgilerin paylaşılması olduğuna göre yazılan anormalmi.ayrıca unutmayalımki sitenin ziyaretçi ve üyeleri mutlaka amatörlerden oluşacak diye bir kayıtta yok.Geçimini olta balıkçılığından kazanan kişileride zamanla burada göreceğimize eminim.Zaten aksi olsaydı gidilirdi bir malzemeciye o ne veriyorsa ona fit olunurdu.Amatörde olunsa yapılan hobbyler ekonomik şartların el verdiği ölçüde en üst düzeyde tutulmak istenir.Bu nedenle değilmi sorular genelde daha iyisini, daha sağlamını ve daha doğrusunu aramak biçiminde gelişir.
hepinize selamlar.

levrek 15-11-2005 15:31

Selam arkadaşlar,
nirvana abime kesinlikle katılıyorum.Türkiyedeki belli ithalatçı firmalar yıllarca birkaç marka ile bizleri hep sınırlandırmıştı,oysa şimdi durum değişti.Sürekli olarak devam eden ARGE çalışmaları ile birçok eski ve yeni firmalar hergün yeni yeni alternatif malzemeler sunuyorlar piyasaya.Hele hele yeni ithalatçı firmaların kurulmasıyla da bu durum daha da arttı.
Owners marka iğnelerin çeşitli tiplerini ve boylarını kullandım ve deneyimlerim sonuçunda gerek damak yapısı,gerek uç yapısı ve gerekse keskinliği bakımından Mustad dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim,tabiki bu benim fikrimdir,saygılarımla

Saat 15:07.