RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Süleyman Karabulut (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Bu balıklara neler oluyor.... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=8899)

kaptankarabulut 15-03-2011 17:16

Bu balıklara neler oluyor....

13/03/2011 pazar günü sabah dostlarımızla limanda buluşup avlak bölgemize doğru yola koyulduk.
İstikametimiz hekim taşıydı.Yolda kahvaltımızı yapıp çaylarımızı yudumladık.Yolumuzun üzerinde olan fener altına geldiğimizde ani bir kararla,uzun süredir av yapmadığımız bu avlak bölgemizi denemek istedim.Ve oltalar suyla buluştuğunda çok güzel aksiyonlar bizi karşıladı.Karagözler mercanlar ve kaba lidakiler bizi bir hayli heyecanlandırdı.Bu aksiyon yaklaşık bir saat sürdü.Bu arada dip akıntısı ters yönde ve çok kuvvetlenmeye başladı neredeyse teknenin arkası rüzgar yönünde durmaya başladı.Ve iki tur çapa üzerinde döndük.Ve balıkda altımızda yok olup gitti.Daha sonrs hekim taşına doğru tekrar yol aldık.O bölgede bir çok tekne vardı.Ama balık???:hıııı: :hıııı: :hıııı: :hıııı: Sadece ada izmariti.Bu arada uzun süredir telefonla konuşupda henüz reelde tanışmadığım İbrahim kardeşimle(İBRAHİM 35 )tanışma olanağım oldu.Ama kendisine bir çay sözüm vardı fakat benim arkadaşlarım dönmek için acele edince kendisine bir çay ikram edemedim.İnşallah bir dahakine..
Evet dostlarım bu balıklara neler oluyor.O gün sabah saat 8:59 da menemen'de 2.9 luk bir deprem olmuş.Zatende o saatten sonra balık kesti.Acaba????????
TÜM RASTGELSİN AİLESİNİN OLTALARI DOLU GELSİN..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

delvel 15-03-2011 18:39

süleyman abi depremi tusunamiyi bilmem ama yine süper balıklar yakalama fırsatı olmuş misafirlerinizin:)
hava şartları normal gitseymiş balıklar yukarıda neler oluyor dermiş:D
tebrık ederim

muhabbetci 15-03-2011 18:45

Kaptanım, seninle muhabbette güzel, balık yakalamakta.Yeni bir serüven için bahane çıkarsa ben herzaman hazırım.Kendine iyi bak,büyük ve güzel balıklar herzaman senin demirlediğin yerde olsun. :) :)

kaptankarabulut 15-03-2011 18:51

Alıntı:

delvel tafarından gönderildi (Mesaj 103020)
süleyman abi depremi tusunamiyi bilmem ama yine süper balıklar yakalama fırsatı olmuş misafirlerinizin:)
hava şartları normal gitseymiş balıklar yukarıda neler oluyor dermiş:D
tebrık ederim

Ya Veli'm bir saat süren aksiyonda geldi bunlar..Eğer o aksiyon üç dört saat devam edebilseydi.Deymeyin keyfimize diyecektik. Ama nasip bu kadarmış..

kaptankarabulut 15-03-2011 18:53

Alıntı:

muhabbetci tafarından gönderildi (Mesaj 103024)
Kaptanım, seninle muhabbette güzel, balık yakalamakta.Yeni bir serüven için bahane çıkarsa ben herzaman hazırım.Kendine iyi bak,büyük ve güzel balıklar herzaman senin demirlediğin yerde olsun. :) :)

Önder kardeşim aklımın bir köşesinde kayıttasın herdaim.:D :D

Ama balıkta biraz hareket olsun o zaman..

Halil İplikçi 15-03-2011 19:02

Alıntı:

kaptankarabulut tafarından gönderildi (Mesaj 103031)
Önder kardeşim aklımın bir köşesinde kayıttasın herdaim.:D :D

Ama balıkta biraz hareket olsun o zaman..

o kayıta beni de ilave et

ejder_balikci 15-03-2011 19:09

Amca vallahi bende akıl sır erdiremedim bu balıklara. akıntıya gelincede geçen gün çapa attığımda rürgar poyrazdan esiyordu akıntı ise tam tersinden. neyse uzun lafın kısası balık işi nasip işi herkesin nasibinin bol olması dileklerimle esen kalın.

oscar kaptan 16-03-2011 06:27

Bereketli olsun kaptanım, Ellerinize sağlık.

Balikci Alp 16-03-2011 06:29

Süleyman abi havalar değişken olunca balıkta etkileniyor. Ben Sığacık'ta pazar günü daha şanslıydım, balık 13:30'a kadar falan kesmedi. Ancak hava sabah poyrazdı, sonra bir ara çok güzel kaldı, arkasından tam batıya döndü, nihayetinde lodosa karar kıldı ve günün devamını öyle geçirdik. Zaten lodosa dönmesiyle dipteki balıkta kaçtı.
Hava daha bahara dönmedi. Lodos hakim rüzgar. Baharın gelmesi ile deniz suyu ısınıncaya kadar güzel balık alacağımızı düşünüyorum.
Yine de yazın benim yüzünü görmediğim kaba lidaları alıyorsunuz abi :)
Rastgelsin

Necati ARAT 16-03-2011 07:03

Süleyman abi herşeye rağmen hava çoookk hoştu..
Bence soğukların ardından bu da güzel olmuş..
Tavalık balıkda çıktıysa sorun zaten yok..

emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler abim..

Saat 01:27.