RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Tatlısu avında kulanılan yemler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=987)

balıkcı 26-02-2006 00:17

Tatlısu avında kulanılan yemler

Tatlısu avında kulanmış olduğumuz yemlerle ilgili bir konu açtım hep beraber balık avlarımızda kulandığımız yemlerle ilgili buraya yazılar yazarak birbirimizden bilgi edinerek hazinemizi genişletelim diye düşünüyorum,bu sayfaya bütün arkadaşların katılımlarını bekliyorum.

balıkcı 26-02-2006 08:43

1 Eklenti(ler)
Bu şemada tatlısu balıkları için kulanılan yemlerin ilk bölümü ikinci bölümü de takip edecek.

mufi 26-02-2006 19:10

selim kardeş sagolasın güzel bir tablo tabii yöresine göre değişir..
selamlar

mufi 26-02-2006 19:12

selim kardeş bu tablo birde excell dosyası halinde olsa iyi olurdu... hemen tek sayfa print alırdım.
selamlar

balıkcı 26-02-2006 19:23

Alıntı:

mufi tafarından gönderildi
selim kardeş bu tablo birde excell dosyası halinde olsa iyi olurdu... hemen tek sayfa print alırdım.
selamlar

Muvaffak abi bende bir kitaptan çeviri yaptım daha çok uzun ben bunları kısaltarak sizlere sunmaya çalışıyorum.

mufi 27-02-2006 01:56

eline saglık selim....
aslında internet dünyasında çok az da olsa Akademik yayınlar var
mesela geçmişte benim elime bir ege ünv.su.ürn. araştırması geçmişti. ege ve akdenizdeki topan kefal hakkında teknik detaylı bilgi lakin nereye attım bilemiyorum..
bir ara adım. tekrar fakat bulamadım..

balıkcı 27-02-2006 04:35

1 Eklenti(ler)
Bu şemada tatlısu balıkları için kulanılan yemlerin ikinci bölümü

balıkcı 10-03-2006 05:47

Tatlı suda kulanabileceğimiz yemler başlıca biskuit unu,panier unu,süt tozu pirinç unu,kavrulmuş mısır unu,kavrulmuş fıstık unu,kenevir unu,kavrulmuş kenevir unu,hindistan cevizi unu,arpa unu,buğday unuve mısır unu birde mikserde çekilmiş un haline gelmiş kokulu dondurma külahı bunların karışımından kendinize çok güzel yem yapabilirsiniz tabi hepsini birden karıştırmayın deneye deneye balıkların sevdiği yemleri bulabilirsiniz tatlandırıcılardan vanilya,karamel gibi pasta yapımında kulanılan her kokulu maddeyi kulanabilirsiniz bir örnek sazan için 1 parça panier unu,1 parça kavrulmuş hindistan çevizi unu,bir parça kavrulmuş mısır unu,1 parça kavrulmuş fıstık,3 parça bisküit unu ayarı size bıraktım parça diye ister yarım kg kulanın ister 100 gram.

uzman 10-03-2006 05:55

Buğday unu, irmik, biraz şeker ve az miktarda (bu çok önemli fazlası rezil birşey yapıyor yemi) vanilya ile yumurta sarısının karışımından oluşan hamurları kaynatılmış suya atıp 3-5 dakika haşlayarak elde edilen ve dağılma ihtimali normal hamura göre azalmış olan bu yem ile ben tatlı su avında geçen yaz sarı (adi) sazan ve bıyıklı balık yakalamıştım bolca...
Denemenizi öneririm. Bununla birlikte bıyıklı balığın en fazla sevdiği yem bana göre parçalanmış kendi cinsinden olmayan küçük balıklardır.
Saygılarımla....

star 04-04-2006 20:56

selim kardeş sağol çok güzel olmuş bu tablodan prınt yapmak istedim ama pek okunaklı çıkmadı. Bende bellekte saklamaya kararverdim. Eline emeğine sağlık.
satar/ankara
1965

Saat 08:15.