RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Süleyman Karabulut (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Nihayet yine güzel bir av daha (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7563)

kaptankarabulut 07-05-2010 19:21

Nihayet yine güzel bir av daha

Bir gün önce kararlaştırdiğımız üzere,HİMMET kardeşimle saat altı cıvarı yola, sırtı çekerek koyulduk.Sırtıda siz ne yapıyorsunuz diyen olmadı.:D :D
Avlak bölgesi olarak, bir gün önce çapa attığım fakat bir canlı varlığa dahi rastlayamadığım, pita taşının 38 mt. sine çapayı attık..Daha on dakika geçmeden ilk uskumru HİMMET kardeşimin oltasına takıldı..:helal: :helal:Hemen peşinden benide sevindirdi. :helal: :helal: Ve ardından oltalarımıza lidakiler sıraya girdi. :helal: :helal: Kaşla göz arasında güzel bir SARGOZ da kendini gösterdi..:helal: :helal: :helal:
Bu arada ANIL VE TAYGUN da AYYÜZLÜM OĞUZ ile bana yakın bir yerde avlanıyorlarmış.Kendileri dişe dokunur bir av yapamadıkları için beni arayıp çayı koy geliyoruz dediler.Bizdeki avı duyunca apar topar tam gaz soluğu yanımızda aldılar arkama bağlanıp çaylarımızı içtik..

Güzel bir güne başlamıştık ki,aklıma akşam HASAN BALIKCI ile konuştuğumuz geldi.HASAN, NECATİ VE KAMİL hocamız beni ziyarete gelme ihtimalleri vardı.HASAN kardeşimi arayıp gelip gelmiyeceklerini sorduğumda yola çıkmak üzere olduklarını öğrendim.Dolayısıyla bizde avımızı sonlandırıp dönüş yoluna geçtik..
Benim limana girmemle NECATİ'lerin gelmesi aynı anda oldu.Çaylar içilip hoş sohbetten sonra ikinci adresimiz ÖZBEK' teki DENİZ KIZI nın yanıydı. Sağolsunlar çok iyi karşıladılar çaylar içilip sohbet edildi...

İşte bir av günümüzde böyle sonuçlandı. tüm RASTGELSİN ailesinin oltaları dolu gelsin...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

paşalı 07-05-2010 19:56

Hepinizi kutlarım ne güzel bir buluşma ayrıca balıklarda süper yakalıyanların ellerine sağlık.Necati kardeşim gravatlı balıkçıda ilk defa gördüm:D:D

Taygun KOCABIYIK 07-05-2010 20:03

Bunlarda balıksız olaraktan bizim fotoğraflar...

Anıl ve Oğuz amcamız

Kaptan Karabulut'a yaklaşırken...

Anılın makinedede bol foto var Hasan abidede hepsi ekler umarım kısa sürede...

paşalı 07-05-2010 20:06

Paylaşımdan dolayı teşekkürler Tayguncum sizde balık yokmuydu?

adolomorola 07-05-2010 20:19

Yaşa be Süleyman abi balıkları kırmışsınız yine ;)
balık avından sonra güzel bir birliktelik olmuş anlaşılan ;)

Taygun KOCABIYIK 07-05-2010 20:19

Alıntı:

paşalı tafarından gönderildi (Mesaj 83689)
Paylaşımdan dolayı teşekkürler Tayguncum sizde balık yokmuydu?

Turgay abicim sabah kıyıdan sırtı çekerek Pınarlı adası civarlarına geldik.
Yolda ufak birşey oltama takıldı yarı yolda kaçtı. Başkada hareket olmadı.
Lodosun azizliğine uğradık aynı yerde 7 kere çapa attık sadece 1 defa çapa tuttu. Oda balıkçıların ağına takıldığı için tutmuş ve alakasız bir yerde tuttuğu için balık yapmadı 5-10 dakika olta attıktan sonra çapayı çektik. Tabii ağlarla beraber biraz zor oldu.

Ardından Alman adasının üst tarafında 2 yer değiştirdik. En son Süleyman kaptanın yanına gittik orda bir iki tavalık gopez yakaladık hepsi hepsi o. Aslında daha kalsak balık yakalardık ama kıymetli misafirlerimiz geleceği için dönüşe geçtik birlikte. Limandada bol muhabbet çay eşliğinde zaman geçirdik. Sonra biraz liman önlerinde oyalanmak için olta atmaya gittik ama tık dahi demedi :D Kimseninde umrunda değildi çok keyifli vakit geçirdik. Biz Anıl ile çok yorgun olduğumuz için Özbek ziyareti yapamadık malesef :( Halbuki Bahar ablamın çayını ve bisküvilerini yemek istiyordum ne zamandan beri kısmet başka bir güneymiş.

onder 35 07-05-2010 20:25

bravo balıklar çok güzel afiyet olsun necatinin gravatı da teknede süper görünüyor

paşalı 07-05-2010 20:28

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi (Mesaj 83693)
Turgay abicim sabah kıyıdan sırtı çekerek Pınarlı adası civarlarına geldik.
Yolda ufak birşey oltama takıldı yarı yolda kaçtı. Başkada hareket olmadı.
Lodosun azizliğine uğradık aynı yerde 7 kere çapa attık sadece 1 defa çapa tuttu. Oda balıkçıların ağına takıldığı için tutmuş ve alakasız bir yerde tuttuğu için balık yapmadı 5-10 dakika olta attıktan sonra çapayı çektik. Tabii ağlarla beraber biraz zor oldu.

Ardından Alman adasının üst tarafında 2 yer değiştirdik. En son Süleyman kaptanın yanına gittik orda bir iki tavalık gopez yakaladık hepsi hepsi o. Aslında daha kalsak balık yakalardık ama kıymetli misafirlerimiz geleceği için dönüşe geçtik birlikte. Limandada bol muhabbet çay eşliğinde zaman geçirdik. Sonra biraz liman önlerinde oyalanmak için olta atmaya gittik ama tık dahi demedi :D Kimseninde umrunda değildi çok keyifli vakit geçirdik. Biz Anıl ile çok yorgun olduğumuz için Özbek ziyareti yapamadık malesef :( Halbuki Bahar ablamın çayını ve bisküvilerini yemek istiyordum ne zamandan beri kısmet başka bir güneymiş.

Güzel bir gün olmuş buda yeter.Bahar kızımızın çayınıda başka bir bahara içersin artık.:D:D:D

kaptankarabulut 07-05-2010 20:45

Alıntı:

paşalı tafarından gönderildi (Mesaj 83684)
Hepinizi kutlarım ne güzel bir buluşma ayrıca balıklarda süper yakalıyanların ellerine sağlık.Necati kardeşim gravatlı balıkçıda ilk defa gördüm:D:D

Teşekkür ederim Turgay abi inşallah bir gün seninlede güzel avlarımız olur...

aykons 07-05-2010 20:50

süleyman abi napmışsınız siz ya, nedir bu böyle bende istiyorum :)) salı günü hava müsaitse hemen programı yapalım, işi gücü bırakıyorum. Şimdiden söyliiim. Bu arada tebrikler güzel av olmuş.

Saat 01:07.