RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Balık avında pratik bilgiler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=340)

balıkcı 28-11-2005 04:30

1 Eklenti(ler)
Balıkcı dostlar bu resimde makinamıza nasıl misina sarmamız gerektiğni gösteriyor sizlerinde başka bir şekilde makinaya misina sarma teknikleriniz varsa(mutlaka vardır)bizimle paylaşmanızı bekliyorum unutmayın balıkavına yeni başlamak isteyen arkadaşlara bir şeyler vermemiz lazım.
sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)

levrek 28-11-2005 06:08

Merhaba Selim Bey ,misina sarım konusunda yazacak pek bir şey bırakmamışsınız :D Benim tekneden uyguladığım farklı bir metod var,genelde dönüş yolculuğunda eğer misinam değişecek durumda ise uygularım,yöntem gayet basit;misinayı denize seyir halinde iken boşaltmaya başlıyorum taki makaradaki bitinceye kadar,makarada kalan diğer ucu makineye bağladıktan sonra başlıyorum su daki misinayı makinama sarmaya. Böylece hem gevşekliğini hemde gamını almış oluyorum,aynı metodu sırtı çektikten sonrada boş olarak yaparım,Boile li detaylar için ayrıca teşekkür ederim,sevgilerimle

balıkcı 02-12-2005 22:19

1 Eklenti(ler)
Merhaba balıkcı dostlar bu resimli sistemde yem kabı ile avlanma şeklini gösteriyor yem kabı ile avlanmanın bir özeliği balıklara aynı yerden yemi sunmak ve oltayı hep aynı yere atmaktır bu sayede balıkların dağılmasını önlemektir yem kabı kancadan fazla uzak olmayacağından avlanma şekliniz hem aynı yeri yemlemek hemde kancadaki yemi aynı yerde sunmak olacaktır
yem kabının içine daha önceden yapmış olduğnuz yemi sıkıştırıp hep aynı bölge olmak üzere avlanabilirsiniz.
bu sistem hakında daha detaylı bilgi isterseniz (yapılış şekli,yemler vs) siteye gönderebilirim.
sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)

levrek 03-12-2005 05:57

Sevgili dostum gerçekten mükemmel bilgiler,sitelerde bunların hep fotoğraflarını veya resimlerini görüyorduk,şimdi ise öğrenmiş olduk,ellerine sağlık,sevgilerimle

Bir Dost 04-12-2005 03:18

Hem detaylı olarak gösterilen resimler hende açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim balıkçı

balıkcı 04-12-2005 05:48

1 Eklenti(ler)
Balıkcı dostlar bu iğne hamur için kendinizde yapabilirsiniz.

balıkcı 04-12-2005 05:55

1 Eklenti(ler)
balıkcı dostlar affınıza sığınarak sizlere küçük bir tavsiye

Taygun KOCABIYIK 04-12-2005 16:26

selim abi sağdaki 4 fırdöndünün 3ünü ilk defa görüyorum çok ilginç ama alttan 2. güzele benziyor şu en üstteki 3 lü fırdöndüden daha önce kullanmıştım.

uzman 05-12-2005 05:11

Arkadaşlar bilgilerinizi hayranlıkla okuyorum. Aklıma takılan birkaç soru var. Biz Kayseri de Kızılırmak veya baraj göllerinde tatlı su balıklarını yıllardır tutarız. Fakat sizin bu bahsettiğiniz terimler de dahil olmak üzere yöntemlerden pek de haberimiz yok. Şimdi düşünüyorum da buraya mesaj yazan arkadaşların bulunduğu yerlerdeki balıklar da teknolojiden anlıyor herhalde :D Çünkü burada ben bu olta tiplerini (pardon takım demeliydim) ne duydum ne de gördüm. Ama garip olan balık ta tutuyoruz. O zaman "bir gariplik var bu işte" diye düşünüyorum. Ya bizim balıklar bu işten pek anlamıyor, ya da biz yanlış tutuyoruz bu balıkları....
Saygılarımla...

katiti 08-12-2005 00:38

Alıntı:

uzman tafarından gönderildi
Arkadaşlar bilgilerinizi hayranlıkla okuyorum. Aklıma takılan birkaç soru var. Biz Kayseri de Kızılırmak veya baraj göllerinde tatlı su balıklarını yıllardır tutarız. Fakat sizin bu bahsettiğiniz terimler de dahil olmak üzere yöntemlerden pek de haberimiz yok. Şimdi düşünüyorum da buraya mesaj yazan arkadaşların bulunduğu yerlerdeki balıklar da teknolojiden anlıyor herhalde :D Çünkü burada ben bu olta tiplerini (pardon takım demeliydim) ne duydum ne de gördüm. Ama garip olan balık ta tutuyoruz. O zaman "bir gariplik var bu işte" diye düşünüyorum. Ya bizim balıklar bu işten pek anlamıyor, ya da biz yanlış tutuyoruz bu balıkları....
Saygılarımla...

Bilgehan Sarp'ın sitesinin girişinde bir yazı vardı: "Balıkların internet erişimi olmadığından burada anlatılan tekniklerden de haberleri olmayabilir. Onun için en iyi yöntem, sizin balık tutabildiğiniz yöntemdir." diyordu :)

bizim burada yaptığımız elimizden geldiğince bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak balık yakalama zevkimizi arttırmak. sizin de sözünü ettiğiniz yerlerde kullandığınız yöntemleri (ve terimleri) paylaşırsanız, kendi adıma okumaktan ve denemekten büyük mutluluk duyarım.

saygılarımla...

Saat 00:00.