RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Balık Yemekleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Ahtapot Salatası(video) (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4262)

Rauf 09-01-2008 13:39

Ahtapot Salatası(video)

Değerli arkadaşlarım pek coğumuz (ben dahil)ahtapot tumuş olabiliriz ama sağdan soldan verilen tariflerle pişirdiğimiz ahtapotu cok kere cöp tenekesine atmışızdır sorada üzülüp keşke vurmasaydım veya yakaladığım zaman salsaydım demişizdir bakın videodaki hanım nasıl pişirip salatasını yapıyor selamlar.

ATA ERDOĞAN 09-01-2008 14:05

Abi Allah Razi Olsun Senden Bende Avladigim Ahtapotlari Ona Buna Veriyodum.eline Saglik Ilk Ahtapotta Deneyecegim

Rauf 09-01-2008 20:36

Alıntı:

ATA ERDOĞAN tafarından gönderildi (Mesaj 46356)
Abi Allah Razi Olsun Senden Bende Avladigim Ahtapotlari Ona Buna Veriyodum.eline Saglik Ilk Ahtapotta Deneyecegim

Ata kardeşim şu allahın işine bak şimdide ahtapot cıkmıyor ya sabır.

Taygun KOCABIYIK 09-01-2008 20:39

Alıntı:

Rauf tafarından gönderildi (Mesaj 46377)
Ata kardeşim şu allahın işine bak şimdide ahtapot cıkmıyor ya sabır.

Rauf abi az önce Cumhur kaptanla msnde sohbet ediyorduk balık durumlarına geldi tabiki muhabbet :) Senin bayağı bir dertli olduğunu duydum hem ufak bir kaza geçirmişsin hem gribal enfeksiyon kapmışsın evdeymişsin geçmiş olsun.:)

Ahtapot salatasına gelince muazzam bir lezzet ahtapotu tutup ziyan etmek iş değil açıkçası :) ben geçen yıl 2-3 kilo civarı bir tosuncuk kaçırmıştım teknede kepçe yok diye o geldi şimdi aklıma

Rauf 09-01-2008 21:20

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi (Mesaj 46379)
Rauf abi az önce Cumhur kaptanla msnde sohbet ediyorduk balık durumlarına geldi tabiki muhabbet :) Senin bayağı bir dertli olduğunu duydum hem ufak bir kaza geçirmişsin hem gribal enfeksiyon kapmışsın evdeymişsin geçmiş olsun.:)

Ahtapot salatasına gelince muazzam bir lezzet ahtapotu tutup ziyan etmek iş değil açıkçası :) ben geçen yıl 2-3 kilo civarı bir tosuncuk kaçırmıştım teknede kepçe yok diye o geldi şimdi aklıma

şu cumhurun ağzına bakla koymamak lazım ıslanması icin.sağ ol taygunaslında üşüttüğümü sanmıyorum bu mikrobik bir hastalık sağ ol.
diğeri ise ancak türkiyeye özgü bir kaza avrupada mümkünü yok böyle bişi düşünemessin ana yoldan 30 km surratle motorla giderken beni bekleyen bir otobüsün arkasından yola fırlayan bir morsiklete göbeğinden tosladım neyseki adamada banada bişi olmadı motorsikletede hasar yok Ancak!!o hızla popo üstüne düştüğüm icin az bucuk haticede ağrı vardı oda gecti.:)
selamlar rastgelsin.

Egeli 09-01-2008 23:31

Rauf abi geçmiş olsun...
Video için de teşekkürler...
Ben salatanın içine közlenmiş biber ve domates de koyuyorum
ortaya şahane birşey çıkıyor...
deneyin derim...

Rauf 10-01-2008 05:25

Alıntı:

Egeli tafarından gönderildi (Mesaj 46389)
Rauf abi geçmiş olsun...
Video için de teşekkürler...
Ben salatanın içine közlenmiş biber ve domates de koyuyorum
ortaya şahane birşey çıkıyor...
deneyin derim...

Teşekkürler mehmet sağ ol.mühim olan ahtapotun pişmesi sonrasında dediğin gibi ceşitli şeyler damak tadınıza göre hazırlıyabilirsiniz.ben mesela buna maydanoz katmassam olmaz.bir şey daha var bu pişmiş ahtapotun ayaklarının kalın taraflarını parmak boyunda kesip.midye kızartmak icin hazırlanan biralı una bulayıp ta kızartın oda güzel olur.

ATA ERDOĞAN 10-01-2008 06:25

Abi Geçmiş Olsun Diyorum Bende.kurban Bayraminin 3. Günü Foça Da çektim Ahtapot Ama çok Büyük Degildi.

Teaser 10-01-2008 07:38

Teşekkürler Rauf Abim

Geşmiş Olsun...Kazayı tasavvur edince gülmedim desem yalan olur(afedersin).Tabi Allah korumuş kırık çıkık olayı olmamamış.Ayrıca video güzel.Benim bi arkadaşım o eski merdaneli çamaşır makinesini atmamış sırf ahtapot temizlemeye ve yumuşatmaya tahsis etmişti.Sonra buzdolabına koyuyordu.Çok işe yarıyo gerçekten.Teşekkürler,Saygılar...

Rauf 10-01-2008 07:42

Alıntı:

nediim17 tafarından gönderildi (Mesaj 46400)
Geşmiş Olsun...Kazayı tasavvur edince gülmedim desem yalan olur(afedersin).Tabi Allah korumuş kırık çıkık olayı olmamamış.Ayrıca video güzel.Benim bi arkadaşım o eski merdaneli çamaşır makinesini atmamış sırf ahtapot temizlemeye ve yumuşatmaya tahsis etmişti.Sonra buzdolabına koyuyordu.Çok işe yarıyo gerçekten.Teşekkürler,Saygılar...

eyvallah nedim sağ ol tabi güleceksin gerci o zaman adama cok sinirlenmiştim ama adamın cevaba bak -öbürü gecti bende geciyodum! ben sağına niye bakmadın o-kimse gelmiyo diye düşündüm!! allahım böyle adamları secip secip alanyaya göndermiş.:confused:

Saat 17:20.