RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   FOTOĞRAFLARIMIZ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=10)
-   -   İskenderun / Hatay (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1719)

aganta borina borinata 22-09-2006 10:18

iskenderun körfezi iri balıklarıyla beni herzaman cezbetmiştir...oldukça tatminkar bi bölgedir...bulunan limanlar balıkların barınak yerleri olmuştur...zemin yapısı genellikle çakıl ve kayalıktır... en güzel özelliklerinden biri kıyıya yakın akıntıların olmasıdır...sırtları dağlıktır...denize karışan suları çoktur...suyun sıcaklığı kısa mesafelerde büyük farklar gösterebilir...bütün limanlar ve girişleri iyi avlaklardır...hemen hemen her yerinden avlanılabilir...lüferleri meşhurdur...limanlar büyük firmalara aittir girmek yasaktır...bi tanıdığınız varsa ya da gizlice girebilmişseniz çok iyi bi av geçirebilirsiniz...günbatımı daha iyi av verir ( ya da bana öyle geliyor )...yem bulmada sorun yaşamazsınız...karides diyarıdır...

sabah saatlerinde balıkçı barınağına giderseniz entaze balıkları satın alabilirsiniz... lahoz, orfoz, horoz kayası vb. kayalık bölgelerde yaşayan balıkları boldur ve iridir...

kısaca her olta balıkçısının hayalindeki bi yerdir... ancak havası suyu şehir yapısı hayal kırıcı olabilir...

rastgelsin...

aganta borina borinata 22-09-2006 10:21

Alıntı:

gauss tafarından gönderildi
aslında bu balığı ilk kez tutuyorum. bizim buralarda çatal kuyruk diye biliniyor. akyaya çok benziyor. özellikle üzerindeki çizgisi
3,5 kg

bildiğim kadarıyla bu boydakilerine ve daha irilerine iskenderun da "imtiyaz" denmekte...özel olarak avı yapılan bi balıktır...oldukça lezzetlidir...

rastgelsin...

katiti 25-09-2006 19:37

Bu resimlerden sonra sizi unutmak mümkün mü? :D :D :D...

Taygun KOCABIYIK 25-09-2006 20:05

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi

bu sözlere katılmamak mümkün mü :D

gauss 25-09-2006 21:13

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi

aslında bizim buralarda kışın çok fazla çupra olur. geçen kış çok sayıda çupra tuttuk ama resimlemek aklımıza bile gelmedi. inşallah havalar biraz daha soğusun çok daha güzellerini tutacağız. yazdıklarınız için teşekkürler.:)

erhan 28-09-2006 10:21

Sedar bey icraatler devam ediyor maşallah. Tebrikler

gauss 28-09-2006 10:41

teşekkürler sağolun. yakında daha fazla resim göndermek dileğiyle.

katiti 28-09-2006 12:18

Maşallah avlar aynı berekette devam ediyor, inşallah hiç kesilmesin. Tebrikler...

Oxdatity 15-10-2006 19:39

Arkadaşlar valla bende iskenderuna yanınıza balık için geleyim diyordum ama baktım son 15 gündür resim yok dedim ki herhalde balıkları kuruttular :D

Şaka bi yana bir ara bişeyler ayarlayalım Adana lı arkadaşla ya balığa gitmeli yada sizin oraya gelmeli...

Çok canım çekti... :)

yilmaz 15-10-2006 22:23

Alıntı:

aganta borina borinata tafarından gönderildi
bildiğim kadarıyla bu boydakilerine ve daha irilerine iskenderun da "imtiyaz" denmekte...özel olarak avı yapılan bi balıktır...oldukça lezzetlidir...

rastgelsin...

SAYIN DOĞAN ''imtiyaz'' diye akyaya diyor hatay yöresi balıkçıları.ama bazı balıkçılar akyayla çatalkuyruk arasındaki farkı bilmediklerinden,yada bilerek müşterilerini kandırmak için çatalkuyruğu akya( imtiyaz) diye sunuyor

Saat 09:03.