RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Foça / elde var sıfır (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1663)

Alparsbeğ 05-09-2006 08:10

Foça / elde var sıfır

Selam dostlar, en azından bir seyler yazmak istedim,
gecen hafta sonu 2-3 eylül) Eski Foça'daydım, c.tesi aksamı neredeyse fırtına diyebileceğim ruzgar vardı ve umutsuz olmama ragmen bir-iki deneme; sonuc malum.
Pazar gunu komsulardan tekne ile cikan olmustu; yuzler gülüyordu; maalesef, tekne !!!! biz ise kıyı kıyı:(
bol sanslar
selamlar

sbasaran 05-09-2006 09:42

metin kardeş. foça/elde var sıfır.
kıyıdan avlanmışsın. yem olarak ne kullandın avlanma sistemin nedir yazmamışsın
sana önerim yengeç veya madya. avlandığın bölge kumlukla erişteliğin birleştiği bölge olsun.
rastgelsin.

erhan 05-09-2006 10:12

Umudunuzu kaybetmeyin,
Süleyman beyin önerilerilerine katılmakla birlikte sardalyanın da iş yapabileceği kanaatindeyim. Tabi ki hava ve deniz koşulları da bir etken. Ama en önemlisi nasip. Bugün olmaz yarın olur...

katiti 05-09-2006 12:10

Geçmiş olsun, bakarsınız bir dahaki sefere onlar üzülürken gülen taraf siz olursunuz. Balıkçılık kısmet işi:) ...

Alparsbeğ 05-09-2006 16:40

Dostlar

Selam Dostlar, cevaplarınıza tesekkur ederim, acayip bir amator olarak boru kurdu ve sulunez kullanmistim, 0,40 bedene sinek 8 no igne takmıştim. tık yoktu ama. vursa şüphelenecem kendimden veya igneden. neyse, rastgele deyip bu hafta sonu çeşme tarafına gidecez uc kisiyiz sirketten. Ildır tarafı diye dusunuyoruz. yem ve iğnede önerisi olan varmı? Ildır da at-çek ve yuzer kıbrıs ta dusunuyorum, tabii bunlar kıyıdan olacak. şimdilik 50 milyon gibi bir rakam ile tekne kiralamak abarti gibi geliyor. zira onu karsilayazcak gelir duzeyinde degilim

selamlar,
igneniz keskin, sansiniz bol olsun

Taygun KOCABIYIK 05-09-2006 17:38

0.40 beden çok kalın olur bence en fazla 0.35 olmalı.
İğne boyunuda en azından 3 yada 4 yapın derim. Model olarak mustad 496 şeklinde shark marka olabilir (daha hesaplı ve kalitesi iyi). Yem olarak mamun,borukurdu,yengeç,sardalya ile gidebilirsiniz hepsinden azar azar olsun derim bir yem iş yapmazken diğeriyle at çek yapabilirsiniz ;)
Bu söylediğim dip takımı içindi kıbrıs için çok sağlam ve kaliteli 0.20 misina çok daha avcı olur kefalinde mevsimi bu sıralar bol bol av verir kıyıdan.

Uzm.Dr.Rastgele 05-09-2006 20:22

Bence.....

Sevgili Metin,haftaya ıldır tarafına gideceğiz filan yazmışsın.Abisi ister gerence,isterse ıldır tarafına olsun eğer geceden gidecekseniz mığriden başka bir şey alacağınızı tahmin etmem.Yem olarak 10 ytl.verip adam başı bir patlak diye tabir edilen ölçü ile mamun alın.İğneler 496/01 mustad olsun.Takım dipte 50 gr kurşun,3 köstekli yapın ve sürekli yem tazeleyip tekrar tekrar atın eliniz balık görecektir.Mamunu veya sülünez vs. atıp beklemeyin.Çünkü siz takımı kamış ile fırlatıp da boşluğunu alıncaya kadar yem tertemiz kalıyor.Takımı at makarayı kapat ve çabuk boşluğu alığ parmağınla gergince beklerken bir gözünde kamışın ucunda olsun.Hassas olursan adam başı 5-6 çupra alabilirsiniz.Hadi bakalım rastgelsin.

aserkansatı 05-09-2006 23:08

Sevgili Metin,Foça benim mekan sayılır.Gece İyigün Pansiyonun önündeki küçük kumsaldan boru kurduyla avlan.20-25 metre uzağa atsan yeter.İri mırmır,kaba lidaki ve ispendek alma şansın çok yüksek olur sevgili dostum.Rastgele...

Not:Aman dikkat,trakonya da geliyor oradan.Balığı görmeden elleme...

HALDUN YALIMLI 06-09-2006 07:35

Metin bey yer olarak Ildır çıkışından 1-2 Km sonra Pınar balık çiftliklerine varmadan solda yol kıyısında güzel olta atılabilecek yerler var. Hırsızlı takımda kullanabilirsiniz, yem olarak gece avlanacaksanız şayet diğer yemlerle beraber yengeç ve madyada olabilir. RASTGELSİN.

Alparsbeğ 06-09-2006 08:08

Selam Dostlar

Selam Dostlar

mesajlarınıza ve onerilerinize tesekkur ederim. biraz acemice belki ama, hepsini teker teker notuma aldim, bakalım nasipte neler çıkacak.

iğneniz keskin, sansiniz bol olsun

Saat 05:23.