RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   24.12.2006 ürkmez raporu (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2119)

giritli 25-12-2006 10:53

24.12.2006 ürkmez raporu

3 Eklenti(ler)
Herkese selamlar...Pazar günü sabah 5:30 da haldun,adnan abi,mehmet ve gürol abilerimiz,erhan abi,mert,güven,taygun ve benden oluşan 9 kişilik ekibimiz Narlıderede kahvaltımızı yapıp,Seferihisar'dan erzağımızı aldıktan sonra Ürkmez'e doğru yol aldık...Yem için vakit kaybetmedik,sanırım adnan abi önceden almıştı yemleri(sülünes,sardalya ve hamsi)...Av mekanımıza geldikten sonra 1. grupta ben,haldun,mert,güven ve erhan abi ve 2. grupta da adnan,mehmet ve gürol abiler ve taygun kardeşimiz olucak şekilde önceden adnan abinin ayarladığı teknelerimizle açıldık...İlk avlak yerimizde birkaç mercan ve tek çupranın dışında pek birşey alamayınca yeni bir yer bulmak üzere birkaç yer denemek üzere adnan abilerin teknesinden ayrıldık ama sonuç alamayınca adnan abilerin de bizden sonra başka bir avlakta demirledikleri yere gidip onların 10-15 mt yanına demir attık...Balık tutamasak da iki teknenin tatlı rekabeti ve birbirimize attığımız laflar bize yeter,maksat muhabbet olsun dedik...İyiki de onların yanına gelmişiz...Yeri onlar buldu ama çupraları biz çektik(üzgünüm adnan abi:) )...Orda ikinci çupramı çektikten sonra ekip arkadaşlarım bendeki balın kendilerine bulaşması için ellerinden geleni yaptıysa da bu baldan nasiplenen sadece mert oldu...Bol miktarda ürkmez çuprası (gopez) yanında benim dipten irice bir istavrit çekmem herkesde oha falan oldum tepkisine neden olmuştu... Mert'in istavrit çaparisiyle birkaç denemesi sonuç vermeyince normal takıma geçmesiyle çuprayı çekmesi bir oldu...Kendisini tüm kalbimle tebrik ediyorum,çok iyi bir zamanlamaydı doğrusu... Garip olan herkesin indir bindir gopez çekerken benim sadece 4 parça gopez tutabilmiş olmam...Sanırım yemi bütün bütün takmamdan kaynaklandı:D ...Mert kardeşim "sen şimdi bir de karagöz oturtursun" demesinin üzerinden kısa bir süre geçmişti ki karagözü de oturtunca çıkan "ohhaaaaa" nidaları hala kulaklarımda yankılanıyor:deli: ... Bunun üstüne ben işi abartıp "ah birde kefal ya da levrek tutsam,tam süper olucak" dedim ama baktım ki can güvenliğim tehlikede,eve tek parça dönmek adına kefal ve levrekleri azad ettim:P ...Bu arada bütün bunları tutan takımı çerçeveleyip asmayı ve kalıbını çıkarıp tüm gruba dağıtmaya karar verdim:) ...Sonuç olarak bu canavar takım toplamda 2 çupra,1 karagöz,4 mercan,1 istavrit ve 4 gopez'in belini kırdı arkadaşlar...Cümbür cemaat daha bereketli avlarda birlikte olmak dileğiyle(gerçi bendeki bu şansla yakında benimle kimse balığa çıkmak istemicek ama şansta biryere kadar dimi ama...korkmayın arkadaşlar sözüm meclisten dışarı ama yakında nazara gelirim nasılsa:( )...Saygılarımla...

balıkcı 25-12-2006 11:05

Onur şayet bir gün cümbür cemat balığa çıkarsak,ya ben senin gurupta olmaya çalışacağım yada benden 1-2 km uzakta avlanmanı sağlayacağım,bol şanslar onur iyi bir avdan daha çok güzel ve neşeli bir gün geçirmişsiniz,rastgelsin onur.

aganta borina borinata 25-12-2006 11:09

güzel balıklar vallahi...helal olsun...ama onur ya enteresan olan senin tuttuğun balıkların hepsinin gözünde bi şeşi beşlik var gibi yahu...

rastgelsin...

giritli 25-12-2006 11:16

Saygı duyarım Selim abicim...Sen gel yeterki...İster yanımda ol ister 1 km uzakta...Ben olta atmasam da olur,senin muhabbetin yeter bana...Ama o gün şansım yaver giderse mesafe tanımam abi:D ...

giritli 25-12-2006 11:18

Yaaa ben ne diyorum doğanım...Balıklar sudan çıkıpta beni görünce "yuh be kardeşim yinemi sen:oha: ..." şaşkınlığıyla şaşı beş oluyorlar...

katiti 25-12-2006 11:40

Ben bu konuda bir deney tasarlıyorum: Onur'u da alıp Gediz'e gideceğiz:deli: , Onur oradan da yakalarsa ben bırakacağım balıkçılığı arkadaş :P :D :D :D .

Onur kardeşim daha bereketli avlar da yapacağız inşallah...

giritli 25-12-2006 11:51

Gidelim gaffur:D ... Kardeşim şanslıyım bu aralar vesselam... Şayet o haftada şans benimle olursa kokarı bilem kuruturum:D :D :D ... Ayrıca sizinle heryere gelirim...Ölümüne gankayııız...

HALDUN YALIMLI 25-12-2006 11:57

Onurum ballandıra ballandıra anlatmışsın ağzına sağlık. Umarım bundan sorada böyle güzel ve bereketli avlar yaparsın kardeşim. Allah içine sindirsin, balıklar afiyet bal şeker olsun kardeşim.

giritli 25-12-2006 11:59

Haldunum kardeşim,canım,ciğerim sağolasın inşallah birlikte daha nice bereketli avlara imza atarız...Birlikte tutuyoruz,birlikte yemek de nasip olur inşallah...

Uzm.Dr.Rastgele 25-12-2006 13:19

Ah Onur,ahhhh. Kardeşim senin yatacak yerin yok.Biz burada ev kuşu rolünü başarı ile oynarken; maşallah gittiğin yeri kurutuyorsun.Sevgili kardeşim 2006 yılını çok güzel kapattın,inşallah 2007 sezonu da bu kadar başarılı geçer..

Saat 18:00.