RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Tatlı Su Balıkları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=28)
-   -   &&& renkli sazan &&& (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5038)

murat% 14-07-2008 16:41

&&& renkli sazan &&&

Herkese slmlar arkadaslar bir yer buldum renkli akvaryum sazanlari tutuluyor koi deniyor herhalde bu baligi tutma şekilleri nasil bilen var mi !!! Tip: Sazana benziyor renkli (sari/kirmizi , beyaz ,mavi , siyah /beyaz ,kirmizi beyaz sari /siyah/ beyaz çeşitler var resim nasil koyuldugunu bilmedigim için resim yok ) herkese rastgelsin ::d

hasanova 14-07-2008 17:59

İlk defa duydum böyle bir balığı murat, lepistese benziyen dere balıklarını lepistes niyetine satanları biliyordum ama bu ilk benim için ;)

murat% 15-07-2008 17:58

abi öncelikle ilgine çok tşklr bu dedigim balık çok güzel birşey akvaryum a koyuyorum 5-6 yıl kadar yasıyorlar akvaryumun üstü buz tutmustu:D bir sefer balıklar ölmediii abi o lepisteslerden de çok aradım bulursan bilgim olsun (dere balıklarından ):)

emre97 16-07-2008 10:37

Alıntı:

murat% tafarından gönderildi (Mesaj 54150)
Herkese slmlar arkadaslar bir yer buldum renkli akvaryum sazanlari tutuluyor koi deniyor herhalde bu baligi tutma şekilleri nasil bilen var mi !!! Tip: Sazana benziyor renkli (sari/kirmizi , beyaz ,mavi , siyah /beyaz ,kirmizi beyaz sari /siyah/ beyaz çeşitler var resim nasil koyuldugunu bilmedigim için resim yok ) herkese rastgelsin ::d

Balıkların adını biliyormusun murat abi veya fiyatı

murat% 17-07-2008 17:16

Alıntı:

emre97 tafarından gönderildi (Mesaj 54209)
Balıkların adını biliyormusun murat abi veya fiyatı

;)koi herhalde ben öyle zannediyorum ama bilmiyorum fiyat veya isim ilgine tşk:helal::helal::helal::helal:

murat% 17-07-2008 17:20

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] bunlara çok benziyor ama gölette bulunuyor ve çok sık rastlanıyor :confused::confused:

hasanova 17-07-2008 17:25

Koi cinsinden bahsediyorsan malesef onları derelerde göllerde pek yakalayamazsın, nedeni ise japonların sazan balıklarının genleriyle oynaması sonucu elde edilen bir mutasyon balığıdır koi. Genellikle havuz japon balığı olarak geçer bizim ülkemizde o balıklar. Velhasıl o balığı kendin ancak başkalarının havuzunda ya da akvaryumundaki balıkların arasından yakalayabilirsin kanımca :D Kolay gelsin ;)

murat% 17-07-2008 17:27

:confused::confused::confused::confused:ama göletten tutuyozz:confused::confused:

hasanova 17-07-2008 17:31

Alıntı:

murat% tafarından gönderildi (Mesaj 54244)
:confused::confused::confused::confused:ama göletten tutuyozz:confused::confused:

Tutarsınız elbet, demek ki birileri koi balıklarını gölete bırakıyor, gelen insanlar onları beslesin, izlesin diye. Muhtemelen gölet görevlileri ya da oranın işletmesi bunu yapıyordur. Sizlerde onları tutuyorsunuzdur. Zamanında birisi gölete bir grup koi koymuş bile olsa eğer mekan ve şartlar uygunsa balık zaten kendisi üreyecektir. O nedenle gölette ki popilasyonu da artacaktır. Ancak bu şekilde gölette koi bulunabilir. Yoksa koi kendine has bir cins değildir, mutasyon balığıdır, insan emeğidir. Gerekli bilgi için : [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

murat% 17-07-2008 17:34

sagol abi ilgine çok tşklr :d

Saat 08:45.