RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Balık Yemekleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=6)
-   -   İşte Yemek Sunumu Bu.. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=618)

tuncayterzioglu 12-01-2006 01:41

İşte Yemek Sunumu Bu..

1 Eklenti(ler)
Arkadaşlar bundan böyle sizlere denenmiş tarifler ve bu yemeklerin gerçek resimlerini yollamaya çalışacağım .Mesleğim aşcılık olduğu için elimden geldiğince birşeyler katmak istiyorum. :)

aserkansatı 12-01-2006 02:27

İşin erbabı bir arkadaştan öğreneceğimiz çok şey var.Tekrar hoşgeldin Tuncay ...

balıkcı 12-01-2006 13:33

Tuncay arkadaşım şu adana kebabı bize bir tarif edermisin malum ben almanyada hasret kalıyorum bu tür yemeklere en çok sevdiğim yemeklerden bir tanesi acılı adana.

tuncayterzioglu 12-01-2006 19:45

uZMANLIK ALANIM OLMAMASINA RAĞMEN SİZE ADANA KEBABI YAPIMI HAKKINDA BAZI PÜF NOKTALARINI VERMEK İSTİYORUM.
eN ÖNEMLİ NOKTA KEBABIN ERKEK KUZU ETİNDEN YAPILMASIDIR. çÜNKİ BU ET KEBAB YAPIMI İÇİN OLDUKÇA YUMUŞAK VE UYGUNDUR.YAKLAŞIK 1 KGR. LIK BİR ETE 50 İLE 100 GR. ARASINDA KUYRUK YAĞI İLAVE EDİLMELİDİR. KUZU ETLERİ PARÇALANARAK YAĞ, SİNİR VE DAMARLARINDAN TAMAMEN TEMİZLENMELİDİR.BU ETLER BUZ DOLABINDA 1 GÜN DİNLENMEYE BIRAKILIR. DAHA SONRA ETLER VE KUYRUK YAĞI HEP BİRLİKTE ÇOK KESKİN BİR BIÇAK YARDIMIYLA İYİCE KIYILIP KIYMA KIVAMINA GETİRİLİR. ETLERİN MAKİNADA ÇEKİLMESİ İYİ SONUÇ VERMİYECEĞİNDEN TAVSİYE EDİLMEZ. DAHA SONRA BU KIYMAYA ACI SEVME DERECENİZE GÖRE 3 İLA 8 GR. ARASINDA ACI BİBER(İSOT) VE TUZ İLAVE EDİLİP YOĞURULUR.BU KARIŞIM GENİŞ KEBAB ŞİŞLERİNE GEÇİRİLİP PARMAKLARLA ŞEKİLLENDİRİLİR. HAZIRLANAN ŞİŞLER ALEVSİZ DURGUN MEŞE KÖMÜRÜ ATEŞİNDE SIK SIK ÇEVRİLEREK PİŞİRİLİR. KEBABLAR PİŞERKEN ÜZERLERİNDEKİ YAĞ PİDELER BASTIRILARAK ALINMALIDIR.
BİRBUÇUK DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ KEBAB İÇİN YAKLAŞIK 270 - 280 GR. ET KULANILMALIDIR
KEBABIN YANINDA KÖZLENMİŞ DOMATES , BİBER, ACILI EZME SALATA, ŞALGAM SUYU VE SOĞAN VERİLMELİDİR .
AFİYET OLSUN.

rüzgar2 12-01-2006 19:50

Herşey süper açıklamalar harika tek eksik ne biliyormusun?....Bu süper tarifi şalgamsız bırakmamak lazım.....

balıkcı 12-01-2006 19:56

Eksik yok Sami Şalgam suyuna değinmiş zaten Tuncay arkadaşımız.
Teşekkürler Tuncay çok güzel açıklamışsın.

rüzgar2 12-01-2006 19:59

Abi yaşlanıyorum herhalde ...Şalgam suyunu görmemişim...Özür dilerim...

aserkansatı 13-01-2006 06:55

Şalgam suyu varya kardeşim ... :hıııı: Lütfen biraz dikkat...-reput eksi :deli:

rüzgar2 13-01-2006 07:02

Alıntı:

aserkansatı tafarından gönderildi
Şalgam suyu varya kardeşim ... :hıııı: Lütfen biraz dikkat...-reput eksi :deli:

Evet bu cevaptan sonra yaşlandığımı kesin anladım......Olsun bu dönemlerde kendine göre güzel.. :)

Amatör İstanbullu 03-10-2007 04:04

Tuncay merhaba, senin profesyonel olduğun belli idi zaten.
Harikasın. Senden çok şey öğreneceğiz inşallah.
Teşekkürler.

Saat 00:33.