RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   03.01.2010 (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6609)

mutlupiroglu 04-01-2010 18:31

03.01.2010

merhaba arkadaşlar,
03.01.2010 saat 06:15 te 2 dostumla birlikte zeytinler e geldik.rüzgar yine cuma günü olduğu gibi çok şiddetliydi.bir yandan oltaları suya indirirken bir yandan da çay için ateşi yaktık.rüzgarın şiddetinden balıkların yokladığını anlayamıyorduk.kamışlar bile yerde hareketsiz duramıyordu.bizde balıklardan ümidi kestik,dostlarımla birşeyler atıştırdık.etrafı gezdik.olta atan 4 ekip vardı.onlardada aynı sorun vardı.sadece birinde güzel bir mırmır gördük.o gün zeytinlerden balık alamadık.yürüyüş yaparken 2 çuval dolusu pet şişe,plastik,naylon poşet ve bir sürü pislik topladık.dönüşte köye kadar götürüp çöpe attık.insanlar o pisliği bırakıp tekrar hangi yüzle aynı yere geliyor acaba bilmiyorum.

Hasan BALIKÇI 04-01-2010 18:36

Alıntı:

mutlupiroglu tafarından gönderildi (Mesaj 68702)
merhaba arkadaşlar,
03.01.2010 saat 06:15 te 2 dostumla birlikte zeytinler e geldik.rüzgar yine cuma günü olduğu gibi çok şiddetliydi.bir yandan oltaları suya indirirken bir yandan da çay için ateşi yaktık.rüzgarın şiddetinden balıkların yokladığını anlayamıyorduk.kamışlar bile yerde hareketsiz duramıyordu.bizde balıklardan ümidi kestik,dostlarımla birşeyler atıştırdık.etrafı gezdik.olta atan 4 ekip vardı.onlardada aynı sorun vardı.sadece birinde güzel bir mırmır gördük.o gün zeytinlerden balık alamadık.yürüyüş yaparken 2 çuval dolusu pet şişe,plastik,naylon poşet ve bir sürü pislik topladık.dönüşte köye kadar götürüp çöpe attık.insanlar o pisliği bırakıp tekrar hangi yüzle aynı yere geliyor acaba bilmiyorum.

mutlu dayanamayıp yine gitmişsin :)balık olmamış ama sorun deyil balıktan daha güzel örnek bir davranış sergilemişsin :)ben senelerdir aynı şeyi söylüyorum hangi yüzle diyorum ama bunlarda yüz deyil maske var :)
siz iki çuval toplamışsın helal olsun ben 2 kamyon toplayıp yakmışımdır :D

çevreye duyarlı saygılı olmazsak bu doğa bize hesap soracaktır

Yağız DEMİR 04-01-2010 19:35

mutlu kardes cevreye gosterdıgın hassasıyet ıcın tebrık ederım :helal: :helal: :helal:
keske ınsanlarımız da sızler gıbı duyarlı olsa ama cogu kısı ıctıgı yedıgı sey oracıkta bırakıp gıtmekten zevk alıyo senın gıbı kısıler sayesınde cevre temız kalıyor ellerınıze emegınıze cevreye verdıgınız degere tesekkurederım

kaptankarabulut 04-01-2010 20:07

Mutlu kardeşim,başka söze gerek yok...:helal::helal::helal::helal::helal::helal::h elal::helal::helal::helal::helal:

The Lunatic 04-01-2010 21:09

Gösterdiğiniz duyarlılık çok güzel. Tebrikler...

delvel 04-01-2010 21:13

mutlu abi balıksız olsada güzel bir gün geçirmişsiniz.
Biz Doğayı Korudukça Doğada Bizi Korur,
Yarının Doğası Bugünden Yaratılır.
Nasıl Bulmak İstiyorsan Öyle Bırak....
not: örnek davranışınıza teşekkür ederim:)

ADNAN 04-01-2010 22:35

Mutlu ornek bir davranış tebrıkler, ellerınıze sağlık..:helal:

Murat ADAK 05-01-2010 09:57

Mutlu kardeşim duyarlılığınız için teşekkürler.:helal::helal::helal::helal::helal::he lal:
Bu dünya hepimize emanet aynı duyarlılığı inşallah herkes gösterir.

discus 05-01-2010 20:14

Mutlu abi seni canı yürekten kutluyorum:helal::helal::helal:
Geçtiğimiz sene başında zeytinlerde malesef ben kamyon dolusu çöpü yakmak zorunda kaldım sözde çevreyi temizledik ama havayı kirlettik ancak başka çare bulamadım.sonucunda bişey olmaz deyip bıraktığımız çöplerden neler olduğunu düşünmek gerek...

ukg79 23-02-2010 09:14

Merhaba Mutlu kardeşim gösterdiğin duyarlılıktan dolayı seni tebrik ediyorum.Sende aynı benim gibisin,daha sonra o pisliği oraya bırakan insanlar bir daha aynı yere geldiklerinde o pisliğin içinde nasıl durabiliyorlar ben onu anlamış değilim kardeşim.RASTGELE sana iyi avlar.....:helal::helal::helal::helal::helal:

Saat 04:55.