RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Çeşme-Ilıca açıkları,mercan ve karagöze devam (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6617)

demir35 06-01-2010 21:59

Çeşme-Ilıca açıkları,mercan ve karagöze devam

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Yer:çeşme-ılıca açıkları
Derinlik:47mt
Hava:2 bfr-lodos
Katılımcı sayımız:2
Hedef balık:mercan ve karagöz
Tarih:22.12.2009

Gerçi bir gün öncesinden gece dısarı çıktığımda,çiğin yağmadığını gördüm,bu iyi değildi,mercan avında çiğ olmassa geceden,balık avı keyifsiz gecer,eskiden beri bu böyle bilinir,eski yaşlı balıkçı büyüklerimizden öyle gördük,ve daha olması gereken yada olmaması gereken,bir çok hava durumuda var tabiiki,onlarıda ancak denize açıldığınızda,demir attıktan sonra farkedersiniz,evet her zaman olduğu gibi,teknemin son kontrollerini yaptıktan sonra,ben ve adem abimle beraber,avlak yerimize doğru yola koyulduk,gps me kayıtlı büyük bir alana sahip taşlık bölgede,demirimizi attık,işte ne yazıkki olmaması gereken diğer bir deniz olayına bir kere dahi şahit olmustuk,koyun nerdeyse tamamında deniz dibinden çok kuvvetli akıntı vardı,ve 100 gr kursunumuz nerdeyse dibi bulmakta zorlanıyordu,korkumda yanılmamısım,balık son derece keyifsiz,nerdeyse yeme çok nazlı vurmaktaydı,böyle durumlarda son derece elinizin çok hassas olması gerekir,balık daha yemle oynar oynamaz,hafif bir tasmalama ister,5 sn uyudunuzmu geçmişola,adem abimde bir türlü balığa kendini verememişti,artık nerdeyse bana sarmaya basladı:Pvay efendim ben balıkları nasıl çekiyormusum vs, bende ona kızıyorum bi taraftan, abi kusura bakma ama sen balık yakalamayı hakkat bilmiyorsun diye artık bende mecburen söylenmiştim:Po istiyor balık yemi yutsun takım ağırlassın,oohh ne ala diyorum istersen bide sen balığı çekme o kendi kendine tekneye gelsin diye söylüyorum,:Pve işte yinede güzelbir günün ardından her ne kadar umduğumuz avı yapamasakta,temiz hava yanımıza kar kaldı.
Rasgele ailesine sevgi ve saygılarımla...

En alttaki resimdede gopez,istavrit ve erkek mercanlar

delvel 06-01-2010 22:05

özdemir abi öncelikle cok güzel bir tekneniz var.
ava gelince mükemmel av yapmışsınız ve güzel bir gün geçirmişsiniz.
tüm ekibi tebrık ederim.

not: Teşekkürler:)

demir35 06-01-2010 22:11

Alıntı:

delvel tafarından gönderildi (Mesaj 68827)
tüm ekibi tebrık ederim.

çok teşekkür ederim,az önceki msjınıda silmeniz iyi olmus,gerçekten ben zaten bu işin öyle ticaretini falan yapmıyorum,sadece tanıdık bildik arkadaslarla av yapıyorum,tekrar teşekkürler:)

demir35 06-01-2010 22:13

Alıntı:

delvel tafarından gönderildi (Mesaj 68827)
tüm ekibi tebrık ederim.

birde az önce avatarıma bir resmimi gönderdim,almadı herhalde,yardımcı olursanız sevinirim,tekrar teşekkürler

The Lunatic 06-01-2010 22:29

Tekneniz çok güzelmiş. Hep daim keyifli günlerde kullanın. Av da bence çok güzel. Tebrikler

The Lunatic 06-01-2010 22:39

Alıntı:

demir35 tafarından gönderildi (Mesaj 68829)
birde az önce avatarıma bir resmimi gönderdim,almadı herhalde,yardımcı olursanız sevinirim,tekrar teşekkürler

Gönderdiğiniz resmin dosya boyutu büyük olabilir. Resmi imageshach e yükleyip dosya linkini kontrol panelinde profil resmi düzenleme bölümünün birinci seçeneğine (Option 1 - Enter the URL to the Image on Another Website) yapıştırırsanız sorun çözülür gibime geliyor

demir35 06-01-2010 22:44

Alıntı:

The Lunatic tafarından gönderildi (Mesaj 68831)
Gönderdiğiniz resmin dosya boyutu büyük olabilir. Resmi imageshach e yükleyip dosya linkini kontrol panelinde profil resmi düzenleme bölümünün birinci seçeneğine (Option 1 - Enter the URL to the Image on Another Website) yapıştırırsanız sorun çözülür gibime geliyor

teşekkür ederim uğur bey,bi bakayım olucakmı

mehmetulas 07-01-2010 02:07

genede çok güzel balıklar almışsınız tebrik ederim sizi özdemir abi

kaptankarabulut 07-01-2010 05:01

Özdemir kardeşim anlatımın harika, balıklar deseniz dahada harika.İnşallah bi dahaki sefere akıntısız bir av dileğiyle.....

Necati ARAT 07-01-2010 07:15

Özdemir abim ellerine ve yüreğine sağlık..:)

Uzun zamandır böyle bir paylaşım görmemiştim..:oha:
Maaşallah avının her bir evresini tek tek anlatmışsın..:helal:
Olay budur işte..;);):helal:

Herşey çok güzel..;)
Tekneniz, Resimler, balıklar en Önemliside açılan konu..:helal:

Şansında bahtında açık olsun ..;)
Kal sağlıcakla..;)

Saat 17:23.