RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Kefkende Ne Avlarım ? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=93)

ilhan 16-09-2005 20:55

Kefkende Ne Avlarım ?

Arkadaşlar Hafta sonu kefkene gideceğim.
Tuzlu suda balık avına yeni başladım sayılır.
Kefkende bu zamanda hangi balığı nasıl bir yem ve hangi tür oltalarla avlaya bilrim.

Ezbere gidip elim boş dönmek istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Taygun KOCABIYIK 17-09-2005 01:46

Kefke eğer ege bölgesinde ise dediklerim %90 sonuç verir. cahilliğimi hoş görün kefkeyi ilk defa duyuyorum.

Yem olarak sülünez-yengeç-mamun-boru kurdu kullanabilirsiniz.

Sülünez ve boru kurdu kullanırsanız

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

burdaki takımı kullanın iğne olarak 6 veya 5 numara geniş ve çapraz ağızlı iğne modellerini tam bilmiyorum kusura bakmayın.

Eğer mamun veya yengeç kullanırsanız şiddetle zoka tavsiye ederim malum eylül-ekim-kasım çupra aylarıdır. Yengeç ile bırakma yapabilirsiniz iyi sonuç verir.
Takım olarak ise

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
bunu kullanın.

Şimdiden rastgelsin diyelim.

ilhan 17-09-2005 05:56

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
Kefke eğer ege bölgesinde ise dediklerim %90 sonuç verir. cahilliğimi hoş görün kefkeyi ilk defa duyuyorum.

Kefken Karadeniz kıyısında İzmit Kandıraya bağlıdır.

Kısa tarif:
TEM'den giderken İstanbul'un Anadolu yakasından Kefken arası 140 kilometre ve yol 1 saat 40 dakika sürüyor. TEM'den İzmit yolu üzerinden gidilirken, Kandra çıkışını kaçırmayın. İzmit-Kandra arasındaki 45 kilometrelik yol üzerinde Kefken tabelalarını izleyerek Karadeniz'in bu kıyısına ulaşmanız mümkün.

Karadeniz olduğundan çupra olacağını sanmıyorum.
istavrit, palamut, lüfer balıklarının olduğunu biliyorum ama bu zaman da hangisi çıkar onu bilemiyorum. Vede en verimli nasıl avlayabilirim

aserkansatı 17-09-2005 06:47

Bu dönemde kıyıdan çapari veya yemli oltayla istavrit avlayabilirsin.Yemli oltanı şamandıralı yapıp altına küçük bir kıstırma kurşun takarsan uygun da bir yere oturursan istavrit yakalarsın.Yem olarak midye içi,karides ya da tavuk göğsünü tavsiye ederim.Tuttuğun kraçaların etini de kullanabilirsin.Şansın varsa bu oltaya çinekop da atlar.Eğer istavritler izin verir de oltan biraz daha dibe iner se pabuç boyunda izmaritler yakalayabilirsin.Şimdiden rastgele.

ilhan 17-09-2005 15:40

Alıntı:

aserkansati tafarından gönderildi
Bu dönemde kıyıdan çapari veya yemli oltayla istavrit avlayabilirsin.Yemli oltanı şamandıralı yapıp altına küçük bir kıstırma kurşun takarsan uygun da bir yere oturursan istavrit yakalarsın.Yem olarak midye içi,karides ya da tavuk göğsünü tavsiye ederim.Tuttuğun kraçaların etini de kullanabilirsin.Şansın varsa bu oltaya çinekop da atlar.Eğer istavritler izin verir de oltan biraz daha dibe iner se pabuç boyunda izmaritler yakalayabilirsin.Şimdiden rastgele.

Teşekkürler şamandıralı daha zevkli olacaktır. oyüzden şamandıralı deniyeceğim...
eğer tutar isem birkaç tanesini yem yapıp büyük balığa atacağım...Kısmet

HALDUN YALIMLI 17-09-2005 17:44

İlhan kardeş rastgele ;kıbrısa ekmek yaparsanda sonuç alabilirsin.

OLTAN BOŞ GİTSİN DOLU GELSİN.

ilhan 17-09-2005 18:06

Alıntı:

ACHILLES tafarından gönderildi
İlhan kardeş rastgele ;kıbrısa ekmek yaparsanda sonuç alabilirsin.

OLTAN BOŞ GİTSİN DOLU GELSİN.

Eyvallah kardeş umaran rastgeçer.

ilhan 19-09-2005 17:24

Hafta sonu cumartesi öğleden sonra kefkene gittim 4 arkadaş. Kefkende arkadasın 2 ay önce aldığı 11 metrelik tekne vardı. Tekneye akşamdan çıktık. yemek falan yedik yattık. Sabah 5 te kalkıp palamut avına çıkmak için hazırlandık. arkadaşların biri özel olarak 2 adet palamut çaparisi yaptırmış 50 şer iğneli. Çaparileri aça aça ilermeye bağladık çapariler açılmıştı ağır ağır ilerliyorduk. Teknedeki herkez acemi idi birden yüzen şamandıralar gördüm görmek yetmiyordu
dümendeki arkadaşa söyledim ağın üzerinden geçtik ama nafile çaparilerin ikiside takılmıştı tekne hızını kesip dönene kadar bedenler koptu... :'( Bu ne şanssızlık böyle... ağ atan kişi hiç bir şekilde bir işaret koymamış acemilikte var. Neyse kısmet. Bizde sabah kahvaltısını yapmak için kefken plajını önüne çektik tekneyi. kahvaltı edip güzelcene yüzdük ben elimdeki diğer takımlar ile yemli yemsiz olta atmaya başladım ama nafile boş boş. :) ilk palamut maceram bu şekilde geçti.

Taygun KOCABIYIK 19-09-2005 18:03

Olsun ilkler unutulmaz mış buda unutulmaz eminimki :)
Birdahaki avda daha şanslı olmanız dileğiyle.

ilhan 19-09-2005 18:16

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
Olsun ilkler unutulmaz mış buda unutulmaz eminimki :)
Birdahaki avda daha şanslı olmanız dileğiyle.

İnşallah
Bu ilki kesinlikle unutamıyacağım. zaten...
birdahakine daha dikkatli olacağız kesinlikle.

Ama kefken de zıpkın avcılığı iyi olur sanırım. kayalıklar çok vede küçük balıları avcı balıklar çok kovalıyor suyun üstlertine sıçratıyorlar avcı balılar. Bakalım zıpkınla ilk dalışımda böyle hüsranla bitecekmi..

Saat 13:00.