RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   9-10 Temmuz Karaburun (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9451)

Alparsbeğ 16-07-2011 10:35

9-10 Temmuz Karaburun

Selam Dostlar;

geçen hafta karaburunda idim (bu haftada gidiyorum). Madya ile 3 karagöz 1 ısparoz ve 750 grlık melanur ile döndüm.
genelde ısparozlarla dönen ben icin idare eden bir av oldu. Resim demeyin, resme fırsat kalmadan kızım kacırdı benden yakalananları lüpletti. (ben hmn donmek zoruna idim, kızım yesin diye bırakmıştım orada da) :)

son ısparozdan sonra, Allahım dedim, bi tane daha glsin; evde 5 kişi olacak; herbiri tadımlık olsun dedim ki bir kafa!! tek vuruş ve oltayı atmam ile saniylerde yakalandı melanur; ben de devam etmedim; Allah bereket versin; son ısparoz istedim rabbim melanur verdi; dedim ve toplandım;
bu hafta nasip; yakalarsam bu sefer foto cekerim.

avınız bol iğneniz sivri olsun

sevgi ve ışıkla kalınız

Taygun KOCABIYIK 16-07-2011 10:36

Metin abi melanur son dakikada iyi olmuş, tebrik ederim ki melanur için iyi bir ağırlığa ulaşmış arkadaş :)

Alparsbeğ 16-07-2011 10:43

Evet Taygun, gecen sene o bölgeden neredeyse 1,25 kglık sargoz yakalamıştım; o da son dakika hatta ignede kalan kırıntı ufak yem parcalarını ufak balıklar yesin diye atmıstım kamışı, hatta yerebırakıp taş topluyordum; hadi yeter deyip kamışı toplarken, ama rabbim; o neydi geliş.... salına salına....
Yanlız makinede sıkıntım var; alba star hediye edilmiş idi gecen sene 5 bilyeli yanlış hatırlamıyorsam; ısparoz da bile sanki balina cekiyorum.
bana kıyak bi makina onerebilirmisin.
malzemeci çin markası onerdi ama bn emin olamadım; sen bilirsin bu konuları (çin malı ismini bulabilirsem yazarım)

sevgi ve ışıkla kal

Taygun KOCABIYIK 16-07-2011 10:49

Abi güçlü makina arıyorsan sitede bir çok kişide bulunan bir makine tavsiye edeyim.
2-3 Yıldır kullananlar var şikayet edeni duymadım açıkçası.
Bende bahar aylarında bir tane edindim, bir defa da kullandım yaklaşık kiloluk sinarit çektim balığın ne kadar büyük olduğunu karaya çıkınca farkedebildim :)
Makina "Ryobi Ecusima 8000vi"

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Eline aldığında zaten malzeme kalitesini hissedeceksin.

Alparsbeğ 16-07-2011 10:58

Taygun Sağol, ben de bu arada baktım; Çin değilmiş japon muş; Ryobi Ecusima; tam senin dediğin miş.
hemen yazıp cuzdana attım, en kısa zamanda edineceğim. tekrar teşekkürler

Bu arada epey zaman oldu ben burada paylaşmayalı.

aslında paylaşmak istiyorum ama Üstadlarımızın bereketli avlarını gördükçe Balıklıovlarda yakaladığım ısparozları yazmaya elvermiyordu gönlüm :)
sevgi ve ışıkla kal

ozy614 16-07-2011 13:03

Tebrikler.. benım durumuma gore mukemmel bır av olmus :)

serhatengin 16-07-2011 21:43

okuma avanger makinayı tavsiye ederim

pendikli balıkçı 17-07-2011 22:30

Son dakida büyük balığı almışsınız.Afiyet olsun.Rastgele.

Alparsbeğ 18-07-2011 08:30

Ozan, Serhat, Evren
Teşekkür ederim yorumunuz ve bilgi için ..

Sevgi ve Işıkla Kalın

Saat 02:42.