RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TATLI SU AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Yeni aldığım kamış sehpası (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9741)

sazancı 19-09-2011 14:13

Yeni aldığım kamış sehpası

Değerli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

kaptankarabulut 19-09-2011 15:51

Mustafa paylaşım için teşekkürler.Çok güzel bir alet,fakat kamış uçları aynı istikamete baktığından balığı çekerken takımlar dolaşmaz mı??.

Örneğin ortadaki kamışa balık geldi diyelim eğer aksiyonlu bir balıksa diğer takımları dolaştırır diye düşünüyorum..

sazancı 19-09-2011 15:58

Alıntı:

kaptankarabulut tafarından gönderildi (Mesaj 112879)
Mustafa paylaşım için teşekkürler.Çok güzel bir alet,fakat kamış uçları aynı istikamete baktığından balığı çekerken takımlar dolaşmaz mı??.

Örneğin ortadaki kamışa balık geldi diyelim eğer aksiyonlu bir balıksa diğer takımları dolaştırır diye düşünüyorum..

Sayın kaptan cevap yazdığınız için teşekkürler aynı soruyu bende sordum kesinlikle karışmaz dediler ilk gittiğim avlakta denedim kesinlikle birbirine karışmıyor ancak başkasının oltası bu tarafa gelirse karışabiliyor.

muhabbetci 19-09-2011 16:15

Güle güle kullan,güzel takım,ne kadara mal oldu,
Bazı bölgelerin balıkları takıldığı zaman dibe yatıyor,bazı bölgelerin ise çatlayana kadar mücadele ediyor işte o zaman problem,uyurken 2 kiloluk sazanın tüm oltalarımızı karıştırdığını bilirim.bu nedenle devamlı başında beklemek gerekiyor.Zil sesine hemen tepki vermek gerekir.
İyi,güzel avlar yaparsın inşallah.

kaptankarabulut 19-09-2011 16:27

Yani o zaman atışları mümkün olduğu kadar açık yapıyorsanız dolaşmaya bilir. Fakat aksiyonlu bir balıkda Hala dolaşabiir düşüncesindeyim..Ama değer hayırlı olsun güle güle kullanın..

ustam18 19-09-2011 16:37

Mustafa kardeş güle güle iyi avlarda kullan.hayırlı olsun.Benim merak ettiğim bir konu da aracınız ile avlanacağınız yer arası diyelim ki 1-1.5 km.önce oltalarımı götüreceksiniz bu aletimi?inanın mesafe uzayınca 2.5 kg lık kola adamın başına dert olmakta(bu benim için geçerli olabilir.)sırt çantamda 6 kamış elimde solucan kovası öteki elimde sandalye ve kamış ayaklarının olduğu torba çok bile geliyor.
genede hayırlı olsun güle güle kullanın.Rastgele.

sazancı 19-09-2011 19:42

Alıntı:

muhabbetci tafarından gönderildi (Mesaj 112885)
Güle güle kullan,güzel takım,ne kadara mal oldu,
Bazı bölgelerin balıkları takıldığı zaman dibe yatıyor,bazı bölgelerin ise çatlayana kadar mücadele ediyor işte o zaman problem,uyurken 2 kiloluk sazanın tüm oltalarımızı karıştırdığını bilirim.bu nedenle devamlı başında beklemek gerekiyor.Zil sesine hemen tepki vermek gerekir.
İyi,güzel avlar yaparsın inşallah.

çok teşekkür ederim,sehpayı arka tarafından yere çaktığım kazığa bağlıyorum amaç tedbir yoksa şu ana kadar alıp götürecek büyüklükte vuruş almadım henüz iki kez ava gittim bu sehpa ile en büyük 47 cm lik bir aynalı aldım oda öttüğü gibi yapıştım oltaya.

sazancı 19-09-2011 19:44

Alıntı:

kaptankarabulut tafarından gönderildi (Mesaj 112886)
Yani o zaman atışları mümkün olduğu kadar açık yapıyorsanız dolaşmaya bilir. Fakat aksiyonlu bir balıkda Hala dolaşabiir düşüncesindeyim..Ama değer hayırlı olsun güle güle kullanın..

Sayın Kaptanım oltaların tamamında 100 gramlık kurşun olduğundan oltalar dipte yatıyor kancayı yutan balık ise yerden yükseğe çıkıyor diğerlerine karışmıyor veya ben karıştığını görmedim.

sazancı 19-09-2011 19:46

Alıntı:

ustam18 tafarından gönderildi (Mesaj 112888)
Mustafa kardeş güle güle iyi avlarda kullan.hayırlı olsun.Benim merak ettiğim bir konu da aracınız ile avlanacağınız yer arası diyelim ki 1-1.5 km.önce oltalarımı götüreceksiniz bu aletimi?inanın mesafe uzayınca 2.5 kg lık kola adamın başına dert olmakta(bu benim için geçerli olabilir.)sırt çantamda 6 kamış elimde solucan kovası öteki elimde sandalye ve kamış ayaklarının olduğu torba çok bile geliyor.
genede hayırlı olsun güle güle kullanın.Rastgele.

Hayrettin abi öncelikle teşekkür ederim,benim olta attığım yere arabam en fazla 15 metre uzakta oluyor ben ekabir insanım keyif için gittiğim yerde eziyet çekemem.

Murat ÇAKMAKÇI 19-09-2011 20:54

Mustafa abi o ne öyle aklıma hemen füze rampası geldi:D
Abi şaka bir yana güzel kullanışlı. Güle güle kazasız bol balıklı avlar diliyorum:helal:
İğnen keskin olsun.Paylaşım için teşekkürler:helal:

Saat 06:58.