Yalnız Mesajı Göster
Eski 28-11-2011, 18:01   #9
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Alıntı:
göksen inal tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Murat ustam ben karadenizdeyim sakaryada .karasu kocaali sahillerinde av yapmaya çalışıyoruz. buralar genelde kumsal .vede sadece kalkan'a olta atıyorlar burada.mendirekler de liman içlerinde olta atıyoruz oradada kefal ara sıra lüfer kaya balığı , boru kurdu ve teke ile eşkina geliyor oltaya. birde akçakocaya bağlı karaburun diye bir belde var orasıda kayalık olta takılıyor diyorlar o yüzden denemedin ama levrek çıkma ihtimali çok yüsek yerler. sorum şu bu anlattığım mekanlarda yani kımsalda ,liman içinde vede kayalık dediğim bölgelerde iş yaparmı macun? yaparsa , vede nasıl kullanmalıyız. saygılarımla cevabını bekliyorum.
Göksenim kusura bakma mesajı geç fark ettim.Gerçi arkadaşlarımız bana bişey bırakmamışHer yerde avlanabilirsin av yapmadan önce 200 gr. kadar meranı yemle,tek kendin avlanıyorsan 20 dk.bir bi avuç suya at.Ha yanında 3,4 kişi varsa ara yemleme yapmana gerek kalmaz.Yanındakilerinde aynı yemle avlanmaları lazım.Avlanırken gecese ışık kullanma, kıyıda yüreme ve en önemlisi balık kaçırma hepsini ürkütür.Şu anda macun buralarda macun pek iş yapmıyo zamanı geçti ne yaparsam yapayım balığı kıyılattıramıyom .50,60,70m. gibi uzakta avlanıyorum sebebi sular çok çekik ve sular soğudu.Macunla avlanırken her vuruşlarda hamle yapma balığa iğneyi taktıramazsın.Elinde misinayı gevşek bırak balık alıp 1 m.gibi yürümesine izin vermelisin. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.Şunuda ilave edyim kardeşim ara yemlemelerde arada sırada çok küçük çakıl gibi suda çok az şıpırtı yapmalısın ses balığın ilgisinide çeker meraklıdırlar aynı zamanda ürkektirler dikkat et

Bu mesaj en son " 28-11-2011 " tarihinde saat 18:09 itibariyle Murat ÇAKMAKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı