Konu: Yayın avı
Yalnız Mesajı Göster
Eski 17-08-2012, 12:04   #8
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

İltifatlarınızdan dolayı teşekkürü borç bilirim.O kadar usta olmasamda kendi çapımda tatlısu amatör balıkcısıyım.
Mehmet Bey solucan ,sülük ,küçük kurbağa ile elimde kamışla avlanıyorsam 1 numara iğne ,035-040 misina veya örgü ip misina(benim için makbulu ip misina) 75/100 gr kurşun.az akıntı varsa 3 iğneli dip oltası ,akıntı yok derin ve durgun suysa çok küçük kurşunla tek iğneli mantarlı bir takım kullanırım.
Eğer gece bırakma yapacaksam 2/0 numara iğne, 080 misina veya 1 milyoncularda satılan plastik izoleli ,içi çelik telli çamaşır ipi, duruma göre 200-250 gram kurşun dan yapılan tek iğneli bir takım kullanırım.bu takıma canlı balık (sırt yüzgecinin hemen altından iğneye takılır.),veya canlı kurbağa (arka ayak butlarından iğneye takılır) takar saz diplerinde derin ve durgun olan yerlere bırakır sağlamca dala veya kıyıya çakacağım sağlam kazılkara bağlarım.
yayın avında kesinlikle zil kullanmam.çok gezmem,gürültü yapmam.gece kullandığım el feneri ile suyu fazla ışıtmamaya gayret ederim.
Bende tüm bildiklerimi ifşa ettim ya."Bilgi Paylaştıkca değerlenir,saklanan bilgi mezara sahibiyle gider."
Az da olsa faydam dokunuyorsa ne mutlu bana.
Avlarınız bereketli olsun.Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla