Yalnız Mesajı Göster
Eski 23-08-2006, 03:49   #37
baraküda07
Oltacı

baraküda07 kullanıcısının avatarı

Varsayılan anı

arkadaşlar anılarınız güzel birtanede ben yazayım.geçen kış aylarından biriydi hangi ay olduğunu hatırlamıyorum devamlı ava gittiğim bir arkadaşım var sabah saat 8 evine gittim uyuyordu kıyamadım uyandırmaya yalnız gittim sahile vardığımda dalgaları görünce moralim bozuldu diğer oltacılar kuytu bir yere toplanmışlar sohbet ediyorlar ne yapsam diye biraz düşündüm birden aklıma geldi arabamın bagacında tulum vardı ğöğüse kadar çekiliyor askılı bütün çizmeli hemen gidip onu giydim beni o şekilde gören oltacılar hiç uğraşma bu havada yemez dediler ama ben inat ettim avlak yerimiz kayalık dalga kayalara çarpıp çekildiği zaman kendime bir yer belirledim suyun içinde belli belirsiz ikitane kaya vardı tam ortaya ekmek içi attım biraz bekledim daha doğrusu oltamı hazırlayana kadar 4 m çıplak karbon kamış a 20 lik kalite misina bağladım ucuna 6no çarpraz kısa saplı iğne yem olarak teke-yanıç taktım dibe indirdim bu arada dalgalar iyice kuvvetledi bana bakanlar kesin salak demişlerdir neyse olta dipte bekliyorum 10 dakika sonra oltada bir kıpırtı oldu tepki vermedim ikincisini bekledim ve tasmayı attım allah yarabbim senmisin tasmayı atan balık öyle bir basıyorki kamış ha kırıldı ha kırılacak ben tepki vermiyorum sadece kamışı tutuyorum abartmıyorum 10 dakika öylece kaldık yavaş yavaş kendini bırakmaya başladı ayağa kalktım yukarıya doğru asılmaya başladım müthiş bir ağırlık geliyor kamışı kendime doğru çektim misinadan tuttum asılarak çektim çok iri bir sargoz tam 1 250 gr geldi heyacandan ellerim titriyordu oltayı yuttuğu için biraz uğraştım daha sonra tekrar salladım 500,er gr,lık 4 adet sarpa yakaladım eve döndüğümde babam bu balıkları kimden satın aldın dedi inanmadı çünkü ogün hava şartı çok kötüydü arkadaşlar herzaman içinizdeki sesi dinleyin hoşçakalın