Yalnız Mesajı Göster
Eski 15-09-2006, 20:45   #10
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Bana göre...

Bana göre bu mekan çiftlik balıkçılığının yapıldığı bir mekan.İçinizde balık çiftliklerine gidip ofşor veya klasik havuzlara çıkanlar varsa buna benzeyen görüntülere tanık olmuşlardır.Yem teknesi ile kafeslere yaklaşınca kafes içindeki
(Ağ içindeki) balıkların heyacanla dört dönmeye başladığını görürsünüz.Yem teknesini kafeslerin bir yerine bağlayıp sadece bir insanın ayakda durabileceği veya yürüyebileceği kafesin etrafını çerçeveleyen dikdörtgen-kare veya yuvarlak bir şekilde olan yere çıktığınız da ise balıklarda heyacan had safhaya varır.Bakkalların pirinç - bulgur tartmak için kullandığı adına kürek veya şasilo denilen kepçe gibi bir şeyle yem atmaya başladığında havuzdaki balıkların daha fazla yem kapmak için hoplayıp zıpladıklarını çok izledim.Bu kadar büyük balıkların etrafladaki teknelere düşebilecek kadar havaya hoplayıp zıplaması onların stres altında olduğunu gösteriyor.
Gelelim resime; bana göre burasıda öyle bir ortama benziyor.Etrafdaki iki teknede yer alan insanlar turistik-gezi -eğitim veya eğlence amacı ile oraya
gelmiş kişiler olduğu kesin.
  Alıntı Yaparak Cevapla