Yalnız Mesajı Göster
Eski 09-11-2005, 18:57   #8
star
Çımacı

Varsayılan turna sazan

Merhaba arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ankara çevresinde çeşitli baraj gölet ve kızılırmak olmak üzere balık avlanacak yerler mevcut .Arkadaşımız aserkansatı nında yazdığı gibi köprüköy beldesinde turna kadife sudak zaman zamanda sazan cıkmaktadır Ankaraya yaklasık 100 km civarında olup ancak yanlış ve yasak avlanmalar nedeniyle eskiye nazaran balık sayısında azalmalar meydana gelmiştir. Öncelikle tırıvırı ve ağ kullanımının yasaklanması gerekiyor.Denenmiş bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum .Her sazan her yeme gelmiyor her göletteki balığın farklı yemlere geldiğini kesinlikle deneyerek gördüm. İlk defa gitmek istediğiniz gölet vs. varsa çeşitli yemler almayı unutmayın. Sazan yemlerini veriyorum.Benim gözde yemim iyi haşlanmış buğday her bir iğne icin tek olarak takılır. Evde haşlanmış mısır, ve kullandığınız oltada yemlik var ise civciv yemi,yumurta,normal un,biraz irmik ve vanilya bunları sıcağa yakın suyla hamur yapıyoruz soğuk su kesinlikle kullanmayın yoksa yeminiz dağılır.Birde orta sertlikte haşlanmış düdük makarna tabiki vanilya katmayı unutmuyoruz.
PAYLAŞMAK ÜZERE. STAR/ANKARA
star Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla