Yalnız Mesajı Göster
Eski 18-01-2007, 16:26   #29
theimam35
Miço

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Turgay Abi sardaleye kullandığın zaman civarda ne kadar müren-mığrı varsa hiç sektirmez kesin gelirler o kesin. Bunun dışında müren ya da mığrı vurduğun zaman şişi kullanılmaz hale getirme olaslığın da yüksektir aklında bulunsun. Çünkü bu hayvanlar kıvrılmaya ve dönmeye başlar ve son derece güçlüdürler. Bu nedenle de şişi yamulturlar.

Ayrıca biçimsiz bir yerden vurulması durumunda balığa hakim olmak son derece güçtür. Dişleri son derece keskin olduğundan oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu nedenle ben bu tür balıkları gördüğümde genelde selam verir geçerim ama vuranlar da var...

Leşle beslenme konusuna gelince, denizdeki hiçbir canlı hazır bir yiyeceğe hayır demez. Şöyle düşün: oltayla balığa gittiğinde yem olarak kullandıklarının ne kadarı canlı yem. O nedenle müren için de durum farklı değil...
bana zararı olmayan hayvana zaten sıkmam.yazın benim avlandığım yerde birisi 2 metre boyunda müren vurmuş adam korkudan şişide bırakmış gitmiş.neden vurdu kimbilir adamın üstüne gittide adam panikmi yaptı acaba kimbilir şiş kayaya saplanmış kalmış
theimam35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla