Yalnız Mesajı Göster
Eski 18-04-2007, 12:16   #15
gokseldbuga
Guest

Alıntı:
jellyfish tafarından gönderildi
Şikayetlerimizden derken? Şahsen balık çitftliklerinin kirlettiğini düşünmüyorum.tabiki istisnalar dışında ...kıyıda sirkülasyon fazla olmadığı için kıyılarda bir birikim olabilir ama açıkta böyle birşey sözkonusu değil. fabrika atıkları ve denize yakın site ler %90 kirletiyorsa çiftliklerde %10 diyebilirim yemler zaten suda eriyik hale geçiyor ar ge çalışmaları balıkları koku ve görünüş yönünden cezbeden yemler yapmak.
Gözde ben de birşey soracağım, fabrikalar ve atıkları konusunda haklısın, her avcı gibi bizim de tecrübe ettiğimiz olaylar oluyor. Yeni çıkan yasayla çiftliklerin açığa taşınması gerekli hale getirilmişti son gelişme nedir bilmiyorum fakat halen çiftliklerin 3 ü açıkta ise 100 ü kıyıda. Bu durumda bu suni yemlerin denizi nasıl etkilediğine dair çalışmalar var mı? Mesela Zeytinelinde ki denizin dibi kırkayağa benzer canlılardan geçilmiyordu geçen hafta, bu yemler deniz dibinde yığılma, deniz tabanının yükselmesi ne bileiym başka bir zararları yok mu? Ayrıca sadece yem midir pisleten, bilemiyorum , katkı maddesi, ağ malzemeleri, demirler, balık dışkıları vs. bu konuda bilgi verebilirsen çok iyi olur

Ayrıca, bu balık çiftlikleri araziyle birlikte kiraya veriliyor, fakat adamlar koskoca bir koyu ipotek altına alıyorlar, aynı şekilde beach klüpler, denizi de mi kiralıyorlar ,

Bu mesaj en son " 18-04-2007 " tarihinde saat 12:19 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla