Yalnız Mesajı Göster
Eski 17-05-2007, 08:39   #10
selimiye sazancısı
Oltacı

selimiye sazancısı kullanıcısının avatarı

mufi abicim benim avlandıgım yerler il sınırları içi..bunlar kepsut,şamlı barajı,selimiye barajı,ovabayındır göleti.ben mart ayında baslıyorum oltaya,ama mart ayında kepsutta ak balık dedigimiz türden cıkıyor.diger adıda yılancık ,gercekten cok lezzetli balıklar arasında,ishak abimin yigenine taddırdım o cok begendi.fotograflarını cekme imkanım olmadı ama allah nasip ederse onuda cekip sizlerle paylasacagım,ben genelde selimiye barajında avlanırım sallama dedigimiz oltalar var..musinenin ucuna aycicek küspesi veya mısır küspesi takarız.4 vey 6 tane igne.igneleri ben cogunlukta süt basak mısır takarım.kuru üzümde takıyorum ara sıra.gercekten bu zaman kadar benim tuttugum balıgı bu civarda tutan yok..benim su an hedefim büyük yakalamak.gecen sene en büyük balıgım5.300gr geldi.allah nasip ederse bu sene daha büyük yakalamak istiyorum.genelde bizim gibrin dedigimiz.yani fotograftaki sazanlardan cıkıyor.aynalı sazan ve israil sazanıda var.yanalı sazan nadir yapıyo.baska merak ettiginiz seyler varsa arkadaslar.elimden geldigince yardımcı olmaya calısırım.şimdilik bu kadar haydi rasgele cümleten..