Yalnız Mesajı Göster
Eski 25-06-2007, 23:38   #25
freediver
Kaptan

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Cumhur benim sana sorumdaki asıl nedeni şimdi söyleyecem..
benzerlik tamam.. yani iç suların canlandırılması.. fakat gel gelelim benim bu ilde yaşadıgım 4 yıl boyunca sana sayacagım iç suların hiç birine bir tane balık atılmadı..kavakdere barajı+sandi göleti+balaban göleti+
ha savurganlıga gelince o doğru.. Allaha emanet iç sular..kim tuttuya giden balıklar...denetim yok...koruma yok
kısacası aşagısı sakal yukarısı bıyık hesabı..

Muvaffak Abi burada tüm sularda denge gözleniyor ama balik popülasyonlari icindeki dengeyi kurmak biraz zor...
Söyle izah edeyim.Benim bulundugumeyalette yani Berlin de ic sularda bizim Israil Sazani diye adlandirdigimiz balik türü Berlin sularinda yasayan baliklarin %70 i ni kapsiyor ve bu bir sorun teskül ediyor bu bakimdan.Su anda gecerli olan yasalar geregi Israil Sazani yakalayanlarin bu baligi yemese bile suya geri atmasi yasak.Insanlar baligi cöpe atiyor yemeseler bile.Suya balik atmaya gelince buna gerek yok yok cünki kontrol mekanizmasi oturmus vaziyette...

Haa bu Israil Sazanlarini yok etmek icin suya daha fazla harami balik salinabilir ama bu sefer bu diger türleride tehlikeye sokar...
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla