Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-03-2008, 07:55   #36
balıkcı omer
Tayfa

selamın aleyküm oralcığım
yazını birkaç sefer okudum çok teşekkür ederim baştan sona haklısın ben çocukluğumdan beri balık tutarım eskiden bukadar bilinçsiz balıkcı yoktu nereye gidersek gidelim doğa orjinaj balık bol herşey saf ve tertemizdi nevarki aşırı nufus artışı beraberinde aşırı tüketimi ve tahribatı getirdi bunları yaşayan biri olarak bu gelişimleri üzüntüyle seyrediyorum ama boşda durmuyor gitiğim yerleri başkaları kirletse bile elimden geldiğince temizlemey çalışıyorum bunun yanırada insanlara doğaya sahip çıkmamız konusunda uyarılarda bulunuyorum beni etrafımda daha yeni balıkcılık yapmay çalışan bir çok genç arkadaşım var güvendiğim inandığm arkadaşları saklama gereği duyduğum avlak yerlerine götürüyorum tabiki şartlı oray sahip çıkmaları adına korumaları adına hiç çöp bırakmadan hiçbir yeşile dokunmadan bir çiçeği bile koparmadan oraya sanki hiç kimse gimemişcesine iz bırakmadan dönmek şartıyla götürüyorum. bazı avlak yeleri varki daha hiç bozul mamış sanki yalancı cennet orları koruma adına hiç kimseye sölemiyorum çünki orlara kayıkla gidiyorum bunudaki amacım sadece balık tutmak değil kocman göl her tarafta balık var ama oralarda gizlenmiş olan doğa bozulmamış tahribata uğramamış egzotik insanın geçmişdeki özlemini gideren oturduğu yerde poposuna diken batan arların kelebeklerin kuşların yılanların daha birçok canlının özgürce hareket ettiği bir doğa var ben nasıl saklamayayım burayı çünki ben hep doğayla oldum hep doğada yaşadım ve büyüdüm etrafdaki tahribatı gördükce oralar benim için ana kucağı gibi sığınılacak yerler.
DOĞAYI KORUYALIM ONA SAHİP ÇIKALI BİR FİDAN İÇİN ELELE VERELİM YÜCE RABBİM TARAFINDAN BİZLERE BAHŞEDİLEN VE KORUMAMIZ GEREKEN DOĞAYI HEP BERABER KORUYALIM TEKRAR BİR FİDA İÇİN ELELE DEĞERLİ SEVECEN SICAK KALPLİ İYİNİYETLİ AMATÖR BALIKCI ARKADAŞLAR HEP BERABER.saygılar sevegiler allaha emanet olun.

ÖMER FARUK EREKMEKCİ 1960/SAMSUN
BALIKCILARIN EFENDİSİ

(AYIPSIZ DOST ARAYAN DOSTSUZ KALIR)
(MEVLANA)
balıkcı omer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla