Konu: Hava raporu.
Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-06-2008, 16:54   #2
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Samet kardeşim, bende 1 haftadır hava ve deniz tahminlerini izliyorum. Şansıma bu aralar hava sürekli esintili ve dalgalı. Ben tekne ile çıkacağım için oldukça sakin bir havayı yakalayıp açılmam lazım. Sen karadan balık avına çıkıcaksan eğer, benim gözlemlediğim kadarı ile cumartesi günü akşama kadar çok fazla bir esinti olmayacak gibi görünüyor. Lakin cumartesi öğlenden sonra sanki yine rüzgar başlayacakmış gibi bir tablo çizmiş çok 'değerli' meteorologlarımız. Kimi zaman oldu meteorolojiye güvendim rüzgar fırtına dediler denize açılmadım, o gün çarşaf gibi deniz olduğunu duydum, kimi zaman oldu deniz çarşaf gibi olucak dendi devlet meteorolojisinde denize açılayım dedim, hava patladı kendimi limana zor attım. O nedenle diyeceğim şudur, hem tahminlere bak hemde kendi içinden geleni dinle, artı eğer tanıdığın balıkçılar var ise o taraflarda avlanan asıl onlara sor, onlar havanın dönemlerini iyi bilirler. Bana sorucak olursan bu haftasonu balığa oldukça elverişli bir hava olucakmış gibi geliyor. Sen yine de kendini bir tart, içinden gelen sesi dinle Rastgelsin...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla