Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-07-2008, 23:08   #5
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Thumbs up

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
TeşekkürLer cem abi gerçekten süper ve ötesi güzeLLikteki yöntemLer bunLar. Tavuk göğsüyLe oLanı havaLar serinLemeye başLadığında dipten geLicek baLığın kaLitesinin yüksek oLacağını düşünmeye başLadığımda kesinLikLe deniyeceğim.

Karides püresini tavuk göğsüne uyguLuyoruz ya bunun içine biraz daha esans versin diye boru kurdu , madya vs gibi daha fazLa LezzetLi kıLıcı yemLeride kuLLansak nasıL oLur ? En azından siz denediniz mi ? Denediysen deneyimLerini bize aktarır mısın cem abi .
Açıkçası ; ben bozulmaya yüz tutmuş ve iğnede duramayacak dereceye gelmiş boru kurtlarını kimi zaman mazmuz (yemleme) için kullanıyorum. Çoğunlukla da atıyorum. Kullanacağım zaman, bir çorap içine bunları çamurları ile birlikte doldurup ayağımla iyice eziyorum. Sonra çoraba; her zaman yanımda bulundurduğum boş 0.60 kasnak takımın ucuna bağlayıp sallıyorum atabildiğim kadar uzağa..
Diğer madya, vs. gibi yemleri de zaten ucuza alabiliyorsun. Buradaki esas niyetim, pahalı olan karidesi ucuz ve bol bir şekilde elde edebilmek. Bir de karides iğneden çok kolay alınıyor. Mesela dondurulmuş çimçim veya karidesi buzunu çözüp iğneye takmaya kalkarsanız kolayca dağılır. gibi...

Şimdi; aslında benim bu kullandığım yöntem, karidese hemen hiçbir değerli balığın hayır diyememesinden kaynaklanıyor. Mercan'dan Levrek'e kadar hiçbir balık karidese hayır demez bilirsiniz. Hazırladığımız yem kurt şeklinde olduğu için de, cezbedici. Bu yüzden ben karma mayilerden çok karides formunda olayı yaptım.

Ancak bahsettiğim yöntemle istediğiniz türde yemler hazırlayabilirsiniz. Burada tavuk göğsü aslında bir taşıyıcı. Yani hiçbir özelliği yok. Hem kokusuz hem sağlam hem de yapısı itibarı ile kurt yapımı için çok uygun. İlk tarifte de belirttiğim üzere; sardalya ile de bu türden bir sos hazırlıyorum kimi zaman. (Taze sardalya arttığında sos olarak kullanıyorum ve kurşunlarım ile suni takımları bu sos içinde buzlukta muhafaza ediyorum). Kurşunu attığınızda balıklar sardalyanın yağından ötürü o yöne geliyorlar)

Ayrıca; 11 milyona aldığınız karidesi, buzlukta 1'er avuç kullanarak bu sosu hazırladığınızı düşünürseniz sizi epey idare edecek kadar sos hazırlayabilirsiniz. Beni 9 ay kadar idare ediyor örneğin.. (Çok da ekonomik oluyor )

Denemedim ama, fosforlu pasta boyaları var. Turuncu pembe, sarı vs. renkli. Bunları pasta yapımında kullanıyorlar, öyle pahalı olmayan şeyler. Toz halinde. Bu renklendirici boyalardan da yararlanıp bahsettiğim yem fosforlu olarak hazırlanabilir geceler için. Bir denemek lazım elbet.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 04-07-2008 " tarihinde saat 00:35 itibariyle xnode tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Ek
xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla