Yalnız Mesajı Göster
Eski 25-01-2009, 18:06   #10
shark1
Tayfa

shark1 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aeakkus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Saygılar selelamlar.
İzmirde değişik avlaklarda at çek yapıyorum.Bahsettiğiniz kamış ile at çek avını verimli yapamazsınız.Birinci sebebi kamışınızın atarı yüksek.Rapalayı istediğiniz uzaklığa atamazsınız.İkinci sebebi kamışınız spin kamışlara göre ağırdır.Sürekli at çek yapacağınız için kısa sürede yorulmanıza sebep olur.Kamış olarak shımano catana bx 270 ml 200ağırlığında 15-40 gr atarlı bir kamış kullanıyorum.Sizede tavsiye ederim.Rapalanız kıyıdan levrek için iş yapar.Bende benzer rapalalar kullanıyorum.Bahsettiğiniz makinaylada verimli at çek yapamazsınız.Birinci sebebi ağır bir makina.485 GR.İkinci sebebi seri bir makina değil.Devir oranı 1,4,6 olan bir makinayla at çek avı zorlaşır.Seri ve en az 4 rulmanlı makina tavsiye ederim.Devrinin 1,5,1 - 1,5,7 gibi olması gerekiyor.Sizin makinenizlede at çek yapabilirsiniz ama çok yorulursunuz.15-20 atıştan sonra işkence gibi gelmeye başlar.Ben at çek için ryobi 4000 vi kullanıyorum.Sizede tavsiye ederim.Hatta ekonomik sıkıntınız yoksa shımano exage tavsiye ederim.Gelelim avlaklara.Ben gittiğim avlakların yerlerini çok yerde paylaştım.Ama düşündümkü alenen vermem doğru değil.Sonuçta siteye bir çok insan girip çıkıyor.Kimin iyi niyetli kimin kötü niyetli olduğu belli değil.Avlaklarımızın zarar görmemesi için özelden msj atacağım size.Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Rasgele..
ali kardeş paylaşımın vedeğerli bilgilerin için teşekkür ederim. umarım sitemizde daha sık görüşürüz. sevgiler

izmirin denizi kız ,
kızı deniz kokar.,
izmirin sokakları
hem kız hem deniz kokar....
shark1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla