Yalnız Mesajı Göster
Eski 23-02-2006, 02:38   #11
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Varsayılan Cevap Veriyorum...

Alıntı:
HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Bulunduğumuz nokta sence neresi
Sevgili Haldun;

İyimser, dünyanın en güzel yerinde yaşadığına inanır. Kötümserse, iyimserin sözünün doğruluğundan korkar. Fletcher Christian

Sözü ile başlamak istiyorum sorunuzu yanıtlamaya... Tabii ki bu sözü söyleyen bir Türk değil... Olmasa ne olur? Bence hiçbirşey... Doğrular evrenseldir...

İşte, iyimser olmamızın gerektiğini gösteren bir İngiliz sözü;

April showers bring May flowers. (Nisan yağmurları Mayıs çiçeklerini getirir...)

Gelelim sorunuzu yanıtlamaya....

Bir ucu başarı bir ucu başarısızlık olan yolun illa ki iki ucundan birinde olmamız gerekmez... Bizler (herbirimiz) bu yolun değişik yerelerindeyiz... Herbirimiz hatasız, saf, arınmış, başarı abidesi gibi sıfatları taşıyamayacak kadar insan olduğumuza göre BAŞARI ucunda bulunamayız. Yani bana göre mutlak başarı yoktur. Başarısızlık de aynen böyledir. Gene hiçbirimiz, lanet, cani, başarısızlık abidesi olmadığımıza göre de BAŞARISIZLIK ucunda değiliz... Eee, bu durumda başarı gibi başarısızlık da mutlak olmayıp göreceli bir kavramdır.
Türk insanları olarak, çalışmayı seviyor muyuz? Ya da başarı ucuna erişmek için neler yapıyoruz? sorularını çağrıştıran sizin sorunuzun da mutlak bir cevabı yok. Herkes buna kendine göre bir cevap verebilir....
Benim cevabım ise ORTALARDAYIZ.... olabilir...

Son olarak birkaç Türk atasözü gerekli oldu sanırım bu sözlerimi destekleyen..

Zararın neresinden dönülse kârdır.

Eşek ölür semeri kalır; insan ölür eseri kalır.

Karga kekliği taklit edeyim derken, kendi yürüyüşünü unutmuş.

Akılları pazara çıkarmışlar, herkes kendi aklını beğenmiş.

Bu da güzel bir söz... Çok sevdiğim için ekledim. Konuyla ilgili değil...
İnsan, “ne ise o olma”yı reddeden tek yaratıktır. Albert Camus

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links