Yalnız Mesajı Göster
Eski 05-10-2010, 20:53   #19
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
xtuncayx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
akın kardeşş bu levreğin de piri sensin levrek deyince akıy yıldız paşa deyince hasan balıkçı geliyor aklıma bir gün yanınıza gelip oltayı efsunlatsam mı acaba) avların her daim böyle bereketli olsun kardeş. afiyet şeker olsun.
yok kardeş denizde avlanmaya geçen yıl başladım.tesadüfen iyi mevsime denk geldik öyle devam ediyor şansımız.hasan balıçı ustamızın yanında daha bebe sayılırız.her zaman bekleriz olta sallamak için.bir kaç arkadaşla konuştum bizim dışımızda da istanbul'da insan olmayan her yerde bu balık yakalanıyor.ama çok nazlı hava durumu çok etkiliyor.birde bilgi kirliliği var insan kendi bildiğinden bile şaşıyor.yok su üstü gelen yok dalan yok su fışkırtan şamandıra tak misinan görünmez olsun.pahalı malzemeyi alıyorsun dünyanın yolunu yapıyorsun elin boş.tesadüf balık gelse bağlıyacak seni.ilkinde gelmedi,ikincisinde olmadı üçüncüsünde gelecek nasıl olsa.yasin yanımda bayağı lüfer çıkardı.o olmasa diğerinin gelme olasılığı var pes etmemek lazım.geçen yıl yaz sıcağında silivri sultanköyde iskelenin orda yüzüyoruz.yüzlerce kişi olmasına rağmen eleman burundan at çek yapıyor.bizden maximum 200m uzakta.sudan çıktık dönüş yolundayız balıkçı arkadaş bağırıyor canlı levrek diye.iki adet 1kg civarı levrek almış.balıklar hala ağzını açıp kapatıyor.pes etmemek lazım o avlakta yoksa diğerinde vardır.sıcak deniz balığı denmesine rağmen adamlar ingilterede yakalıyor.ben gittiğim her yerden en az bir ispendek aldım.artık insan otomatiğe sarıyor bu dalgadan gelir bu kayanın arkasında vardır diye düşünmeye başlıyor
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla