Yalnız Mesajı Göster
Eski 11-10-2010, 21:40   #7
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
KingStriker tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bu pazar b.cekmecedeydim ama yine sifir cektim :S levrek icin yalanci yem taktim beyaz renk parlayan ufak balik. at cek yontemiyle bayagi bi ugrastim ama gelmedi yontem dogru muydu acaba ? bir de takimi degistirip uclu igneye sardalya takip denedim sansimi cupra gelir belki diye ama ona da birsey gelmedi. kursunla yem arasinda 1 metrelik bir mesafe vardi bu mesafe yeterli mi acaba ? ya da cekmecede balik mi kalmadi anlamadim, sabahtan aksama kadar bi tane bile vurmadi sansima
teknik yanlış biz hiç kurşun takmıyoruz.1.neden balık kıyıya yakın öyleki kimi zaman20cmden takılıyor levrekler 2.neden kurşun aksiyonu bozuyor ve sahte çok dipten geliyor ;levrek yukarılarda dolaşan yemleri daha çok seviyor.3.neden sabahtan akşama çalışmanın hiç faydası yok sabah 05:00 gibi çalışı 10:00 gibi biter (havada bulut yoksa tabi varsa akşama kadar devam)akşam güneş battıktan sonra başlar karanlığa kadar devam eder.karanlıktada gelir,gün içerisinde de gelir ama dediğim saatler balığın daha agresif saldırdığı dikkatsiz olduğu saatler.başka ayrıntı gittin at çek yaptın oldu 15dk ordan git levrek olsaydı gelirdi.dalga yoksa sen ordaysan zaten gelmez.tecrübeyle sabit ince bir ayrıntı dalgayı bekle dalga vurduktan sonra su süte benzer bir renk alır o bölgeye sahteni at ve yavaşça çekmeye başla levrek gelirse kesin yakalarsın(tahminimce dalganın kıyıdan getirdiği yengeç vsyi çok sevdiğinden dalga gelirken dalganın arkasında duruyor geri çekilirken yemi alıyor)yerini sık sık değiştir senin yanında yoktur yan dalgada sürü vardır balığın keyfine bırakmamak lazım.son gidişimizde yasin aynı yerde uğraşırken(ikimizde 1kg civarı birer levrek almıştık)ben çaktırmadan daha önce yakaladığım başka yere sıvıştım 20dk içinde 4 adet güzel levrek çıkardım.bütün bunları yaptın ,gelmiyorsa bu mesajı 10 arkadaşına gönder onlar tekniği uygular;10 kişiden mutlaka biri levreği bulur.. diyeceğim o ki sessiz sakin hafif çalkantılı denizde at çek yapıyorsun elin boş.o zaman avlağını değiştir sorun sende değildir.bu arada büyük çekmece yerine sultanköy,silivri civarına git kayalık yerlerde at çek yap kesin yakalarsın.yazın ortasında bile yakalarsın.(çok fazla yosun takıldığı için ben marmarayı sevmiyorum o yüzden artık gitmiyorum).o kadar yazdık istanbul'da artık bizden başka levrekçi istiyorum.haydi rastgele
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla