Yalnız Mesajı Göster
Eski 22-10-2011, 10:20   #17
mzeki
Oltacı

mzeki kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mırmırcı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Eski foçamı acaba çünkü arkası ingiliz burnunu anımsatıyor orası ise güzel mera ama hala bana bir sinarit denk gelmedi bana kurşun takmadan alabileceğim bi rapala önerirseniz sevinirim.:soru :
Mırmırcı kardeşim; teşekkür ederim, sahte önerisine gelince; piyasada bulunan büyük gagalı sahteler kurşunsuz derinden sırtı yapmak istiyorsan işini görecektir, ama tabiki balık garanti değildir, piyasada 6m ye hatta 9m ye kadar dalarlı olanları var, izmir hisarönünde bir keresinde 12m ye kadar dalarlısını bulmuştum, ama sahte balık baya büyüktü almadım, 6m ve 9m li sahteleri kullanıyorum, ama bu sahtelerle (özellikle 9m olanla) ancak 12, bilemedin 15 m lerde avlanabiliyorum, dahası için kurşun gerekli, renk olarak ise amacın sinarit ise malum turunculu kırmızılı renkler olsun, gerçi diğer dip balıklarının da ilgisini çekiyor bu renkler, en güzeli karpuz lakabıyla tanınan "firetiger" sinarit avında vazgeçilmezlerdendir. Eğer dip sırtısı yapıyorsan yada yapacaksan sahteleri dipteki eriştelere yada kayalara taktırmamaya özen göstermelisin, buda ancak derinlik göstericiler ile ortadan kalkabiliyor, kurşunsuz olarak sahtenin ineceği derinlik ve gezdiğin derinlik birbirine uyumlu olmalı.

İyi avlar dilerim, rastgelsin.