Yalnız Mesajı Göster
Eski 19-12-2005, 07:39   #5
turkerozturk
Guest

Varsayılan eagle 480df hakkında bilgi??

yaklaşık 2 yıldır teknemde eagle seafinder 480 df kullanıyorum.. vericisi kıç aynaya bağlı.. ancak 30 mt üzerindeki derinliklerde balık bulmuyor.. 60 mt ve 90 mt arasında avlandığımda yakalanan balıkları 30 mt den itibaren gösteriyor..dip yapısının ne olduğunu ise anlayamıyorum..hassasiyet maksimumda ve diğer filtrelemeler (su yüzeyinin etkisi ve motor gibi) en düşükte kullnaıyorum.. ama tüm ayarları değiştirdiğimde de etkisiz.. sadece derinlik gösterici olarak iş yapıyor..cihazın özellikleri oldukça gelişmiş (verici gücü 500 watt. 50 ve 200 ferkanslı. 480x480 çözünürlükte vs vs ) olmasına rağmen benim işime yaramadı.. hala eski kerterizlerden balık tutuyorum.. işin kötüsü balık var olan yerde de bisey göstermiyor. daha önceleri eagle fish id 128 kullanıyordum o da aynı şekildeydi.. fish id 128 kullanıp çok memnun olan balıkçılarla konuştum adamlar hiç bir ayarını değiştirmeden başarıyla kullandıklarını söylediler..acaba ben bu cihazları kullanamıyormuyum? bana yardımcı olursanız sevinirim..
  Alıntı Yaparak Cevapla