Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-09-2007, 12:42   #4
rokko
Oltacı

rokko kullanıcısının avatarı

Varsayılan Fly Avciligi (baslama)

Alıntı:
GevrekLevrek:) tafarından gönderildi
Mistan bey, verdiğiniz degerli bilgilerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ama insanların senelerce öğrenmek için pratik yaptığı, ders aldığı fly fishing sporu bu kadar basitmi? Ben Türkiye'de bu sporla uğraşan birine ( Pro. Levent Artüz hariç ) rastlamadım. Sanırım, bildiği kadarıyla, kaliteli (ücret önemli degil) malzeme satan, hatta malzemesini satan magazalar bile bir yada iki tanedir. Ben şahsen bu spora çok hevesliydim ve maalesef ABD de olduğum süre zarfında öğrenme fırsatı bulamadım. Eğer bize bahsettiğiniz malzemeleri nereden bulabileceğimizi, eğer imkan varsa kimlerden öğrenebileceğimizide yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler, hoşcakalın.
Merhabalar,

Kiymetli kardesim,Turkiyede tv.`ler uydu yayinina gecesiye kadar fly avciligi bilinmiyordu.Bilinmeyen seyi nasil ogreneceksin.Simdi artik hem biliniyor hemde yavas yavas bu avciliga merak artiyor.Ve Turkiyedeki buyuk magazalarda bu malzemeleri bulmak mumkun.Isteyen disaridanda getirtebilir.Bunu mutlaka bilen biri tarafindan ogretilmesi gerektigini daha onceden bahsettim.Fakat bu iside fazla gozumuzde buyutmiyelim.Isin puf noktasi sinekte.Sineginde nasil yapilacagini kiymetli arkadasim Guven Ozyeldan anlatiyor.Bende kolay ve ucuz yoldan temin edilebilecek bir link verdim.Gerisi senin kabiliyetine ve antremanina kaliyor.Malzemelerde temin edemiyecegin birsey olursa, ben ramazan bayramina geliyorum istedigini getiririm.Selamlar.

Devam,

9 `u bes gece `ye elimizi alistirdiktan sonra,5 metre fly ipi+2metre lider misina bosaltip sol elimizle makinadan sonraki fly ipini tutacagiz sag elimizlede 9 `u bes gece antremanina devam edecegiz.Oyle duruma gelecekki misina one gittiginde yere degmeden arkaya, arkaya gittigindede yere degmeden one sallayacaksiniz.Yere degdirmemeye basladiktan sonra yavas yavas oldugunuz yerde 360 derece donunuz.Bunuda yaptiktan sonra 9 u bes geceye devam,elinizi saat 9 `a indirirken bir asilmalik(yaklasik 50~60 cm.)fly makinadan cekin eliniz 5 geceye giderken eliniz deki fly birakin ama 9`u 5 geceyi birakmayin.Bu artirmalari bir kac defa tekrar edin.Yani onde ve arkada misinayi yere dusurmeden.Selamlar.
rokko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla