Yalnız Mesajı Göster
Eski 22-11-2006, 11:32   #4
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi,
Bildiğim kadarıyla Ürkmez'den Doğanbey-Payamlı, Karakoç deresi ve Seferihisara kadar avlanmanın yasak olduğu yer yok. Yalnızca Doğanbey'den seferihisara giderken kıyının belli bir bölümü Tatbikat zamanında kapalı oluyor. Bu sahil şeridi çoğunlukla kum ve az olarak otluk. Eskiden levrek,kefal,mırmır,dil, barbun,ahtapot, kaynayan bu kıyılarda son 10-15 yıldır büyük bir çöküş yaşanıyor diyebilirim. Maalesef deniz kurumuş gibi.Bunun da büyük sebebi Karadenizden gelen troller.Artık kıyıdan verim almak çok zor. Kış döneminde karakoç dersininin ağzı civarında gamitle levrek alındığını duydum ama kendim yakalamadım. Daha kuzeye doğru gidildiğinde akarca mevkii geçen yaz ve daha önceleri orada pansiyonda kalan tanıdıklarımızın söylediğine göre kıyıdan ve tekneden güzel balık vermiş. Sığacık tarafı liman içinde kefal ve levrek olabiliyor ama son haftalarda oraya giden arkadaşlar eli boş döndü.Yani Ürkmez Doğanbey payamlı hattı pek iç açıcı değil. 29 Ekim de karakoç deresi yakınlarındaydım kayda değer bir adet 300-350 grlık mırmır dan başka bir şey yoktu. Maalesef durum bu.
Saygılar