Yalnız Mesajı Göster
Eski 08-12-2005, 01:38   #30
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi
Arkadaşlar bilgilerinizi hayranlıkla okuyorum. Aklıma takılan birkaç soru var. Biz Kayseri de Kızılırmak veya baraj göllerinde tatlı su balıklarını yıllardır tutarız. Fakat sizin bu bahsettiğiniz terimler de dahil olmak üzere yöntemlerden pek de haberimiz yok. Şimdi düşünüyorum da buraya mesaj yazan arkadaşların bulunduğu yerlerdeki balıklar da teknolojiden anlıyor herhalde Çünkü burada ben bu olta tiplerini (pardon takım demeliydim) ne duydum ne de gördüm. Ama garip olan balık ta tutuyoruz. O zaman "bir gariplik var bu işte" diye düşünüyorum. Ya bizim balıklar bu işten pek anlamıyor, ya da biz yanlış tutuyoruz bu balıkları....
Saygılarımla...
Bilgehan Sarp'ın sitesinin girişinde bir yazı vardı: "Balıkların internet erişimi olmadığından burada anlatılan tekniklerden de haberleri olmayabilir. Onun için en iyi yöntem, sizin balık tutabildiğiniz yöntemdir." diyordu

bizim burada yaptığımız elimizden geldiğince bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak balık yakalama zevkimizi arttırmak. sizin de sözünü ettiğiniz yerlerde kullandığınız yöntemleri (ve terimleri) paylaşırsanız, kendi adıma okumaktan ve denemekten büyük mutluluk duyarım.

saygılarımla...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı