Yalnız Mesajı Göster
Eski 08-10-2007, 22:47   #9
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Talking Şehir efsanesi gibi oldu bu haber

Pınar balık Tesislerinde bir havuzu çekip yerini değiştirme işlemi sırasında patlatmışlar. Haber doğrudur... Kaçan balığın 3 ton kadar olduğu söyleniyor... kabaca bir hesapla; her balık 250 gr olsa ; 12.000 balık yapar...
O günden beri arkadaşlardan duyduğum rakamların toplamı, bunun 3 katına çıktı...
Kimi bu balıkları Ildır da, kimi ise Eşek adasında tuttuğunu söylüyor Hem sonuçta bunlar ağ kafeslerde yetiştirilmiş; renkleri siyahımsı, göbekli çipuralar... Doğadaki hemcinsleriyle alakasız mahluklar Tadları tavukla sardalya arası birşeyler Yakalasak ne olur yakalamasak ne olur diye düşünüyorum
İshak kaedeşimin duyduğu rakamıda ekleyeceğim ; bakalım kış sezonuna kadar bu adeta şehir efsanesine dönen kaçak çipuraları yakalama haberi ne boyutlara varacak merak ediyorum :deli
tekne ile o yörede sürekli avlanıyorum arkadaşlarla, ancak o mahlukattan bir tane bile tutamadım arkadaşlar...
Ancak son 2 haftadır mercanlar ve de kalamarlar harika hatta bu arada geçen hafta cumartesi günü Kalaytaş burnu açıklarında 40 metreden 300 gr bir barbun tuttum hem de kateti oltasıyla...
Bu haftasonu tekneyele balığa giden bütün arkadaşlar en az onbeş kilo balıkla döndüler ,biz dahil
Herkese bol şans diliyorum...