Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-05-2008, 08:51   #8
araştırıcı
Miço

Haklısın Alper.....
Sen bu işin havasını solumuş birisi olarak bunları yazarken ve tüm Türkiye'de benzer işletmleri görmüş ve havasını soluyan arkadaşlar bu işleri çok iyi anlayacaklardır...

Benim bir anımı yazayımda inanmayın...

Bundan iki yıl önce Yumurtalık-sugözü termik santrali nedeniyle balık popülasyonundaki azalma nedeniyle balıkçılar tarafından öfke öyle büyümüştü ki artık olaylar çıkması an meselesiydi... Termik santral ve üst düzey görevliler bu durum karşısında kendilerini rahatlatmak ve halka karşı öfkeyi azaltmak amacıyla bölgesel bir Tv de 250 milyar liralık balık avı malzemelerini balıkçılara hibe edeceklerini büyük bir şaşaha ile ilan edip şirketlere açık artırma usulü ile ihaleyi TV den duyurdular... İhaleyi x şirketi aldı....

Ne mi oldu? Sadece 10 milyar liralık ağ vs alıp birkaç balıkçıya dağıtıp üzerine yattılar...

Bunlar ticari balıkçıydı....

Bu olaydan sonra tarih bir kez daha tekerrür etmiş, acı olaylar ve bencillikler bir kez daha ortaya konmuştu....

Mesajın içerisinden çıkarılacak sonuç çok... Ama benim en çok ağırıma giden; 250 milyara Yumurtalık ve iskenderun Körfezinin balıkları insanların gözü önünde SATILMIŞTI....

ÇOK YAZIK ÇOOOOKKK...
İskenderundan Yumurtalık' a...
araştırıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla